אורזים לרילוקיישן: איך סוגרים פרק חיים בארץ ומתחילים במקום חדש?

בעידן שבו אנו חיים, השילוח הוא אחת מהאלטרנטיבות לרהט את הבית ביעד החדש עם הריהוט הקיים. 

 

רילוקיישן מביא עימו הרבה בירוקרטיה ולוגיסטיקה. בין השאר נושא שצריך לתת עליו את הדעת בשלבים מתקדמים של התהליך הוא מה אורזים ושולחים בשילוח בינלאומי ומה משאירים מאחור בישראל.

 

לכן השלב הראשון שיש לבצע הוא תהליך של מיון – מה מוכרים? מה מאחסנים? ומה לוקחים לבית החדש במדינת היעד? 

 

לגבי ריהוט – צריך לקחת בחשבון האם הדירה בה תגורו תהיה מרוהטת או לא. גם אם היא אינה מרוהטת, שווה לבדוק את עלויות השילוח הבינלאומי ולהבין האם משתלם לקחת רהיטים מסוימים אתכם או שבכלל עדיף לקנות ריהוט חדש במדינת היעד וליהנות ממחירים זולים יותר. ישנם מתניידים שכחלק מהסכם הרילוקיישן מקבלים תקציב לשילוח או תקציב לרכישת ריהוט ואז פועלים בהתאם לתקציב. 

 

מבחינת ביגוד – בגדים ונעליים תופסים הרבה מקום. כמה דברים שמומלץ לבדוק – מזג האוויר במדינת היעד בתקופה שאתם מגיעים, האם ישנו קוד לבוש מסוים במקום העבודה החדש? כך תוכלו לחסוך מקום במזוודות. באופן כללי מומלץ לקחת ביגוד בעיקר לתקופה הקרובה ואחר כך כבר תקנו בגדים בחנויות מקומיות. 

 

ומה לגבי הציוד שאתם משאירים? האם אורזים אותו היטב ומאחסנים במחסנים פה בישראל או שבמקרים רבים המתניידים מעדיפים למכור את הציוד מכיוון שאינם יודעים לאיזו תקופת זמן הם עוברים. 

 

מה אפשר ומה אי אפשר להעביר בשילוח בינלאומי

קיימים מספר מוצרים שיש בעיה לשלוח אותם באמצעות שילוח בינלאומי וצריך לתת על כך את הדעת לפני שמתחילים באריזה. למשל: משקאות אלכוהוליים, צעצועי פלסטיק שנראים כמו נשק ויכולים להעלות חשד בשיקוף,, אסור להעביר טבק ממדינה למדינה וגם חי וצומח . יש איסור לשלוח נוזלים כמו חומרי ניקוי וגם כמובן חומרים מסוכנים, דליקים ונפיצים. 

 

כל משלוח מסוג כזה יכול להוביל לפירוק ארגזי המטען  והמכולה ולעיכוב של כל תהליך המשלוח. 

 

פנים המכולה נוטה להתחמם ולכן יש חפצים מסוימים הרגישים לחום שמקבלים טיפול מיוחד. כמו למשל כלי נגינה, או ספות עור. חפצים שרגישים לחום ייארזו במארזי עץ קשיחים או רכים לפי מידת הצורך. כל מי שמעביר מטען בשילוח ימי, חייב להיות מבוטח כדי להימנע מחשיפה לתביעה מחברת הספנות במקרה של נזק שנגרם לספינה כתוצאה מתכולת המטען. 

 

5 טיפים חשובים לדרך

  1. ניתן לחסוך מקום באריזה בעזרת שקיות וואקום. 
  2. במהלך תהליך האריזה, אם מבצעים את השילוח עם עובדי Ocean מודבקים על הארגזים סטיקרים המעידים על התכולה והלקוח מקבל רשימת PACKING LIST מסודרת של כל התכולה. 
  3. כדאי לדאוג מבעוד מועד שתהיה כתובת רשומה במדינת היעד, אליה יגיע המטען. במידה ואין כתובת עדיין, המטען יכול להשתחרר למחסן של החברה המטפלת בפריקה.  
  4. באריזת דברים שבירים ניתן להשתמש בבגדים ושמיכות ויעיל ביותר הוא ניילון הפצפצים שמפריד בין החפצים השבירים בצורה טובה. ניילון נצמד יעיל בהצמדה ואריזת חפצים ארוכים במיוחד כמו מטאטים, כלי מטבח וכדומה.  
  5. אם עושים רילוקיישן לארה”ב, אין צורך לקחת אתכם מכשירים חשמליים מכיוון שמערכת החשמל פועלת על מתח של 110V ולכן הבתים שמיועדים להשכרה כבר מאובזרים. 
הירשמו לניוזלטר