אחסון תכולת דירה בדרך לרילוקיישן – מה חשוב לבדוק?

אם אתם בדרך לרילוקיישן לתקופה ממושכת, בודאי לא תקחו אתכם את כל תכולת הבית שלכם. בין אם אתם מהאוגרים והסנטימנטלים או מאלה ש"קל להם לזרוק" – בכל מקרה חלק נכבד מהציוד שלכם לא יבוא אתכם וייאלץ למצוא את מקומו במחסן בישראל ולהמתין לשובכם. גם במקרים אחרים של מעבר דירה בארץ, בהם נדרש אחסון תכולת דירה לטווח ארוך, עולה הצורך בשירותי השכרת מחסן.

אז מהם הקריטריונים לבחירת חברת אחסון/ מחסנים ולמה כדאי לשים לב?

גודל המחסן והמיקום שלו

אחסון תכולת דירה, ריהוט ופריטים שהם יקרי ערך עבורכם אינו דומה לאחסון סחורות. לכן אחד הנתונים הראשונים שכדאי לבדוק הוא היכן מאוחסן הציוד שלכם, האם במחסן? האם מקום האחסון מתאים לתנאי מזג האוויר? האם המחסן מאובטח ומוגן נגד פריצות 24/7 ? היכן הוא ממוקם? האם יש לכם נגישות לציוד שלכם? תנאי הכרחי הוא מתחם מקורה וסגור, כאשר כל יחידת אחסון נפרדת מהשנייה. לגבי המיקום – כשאתם מקבלים הצעת מחיר, צריך להביא בחשבון את המרחק מביתכם למחסנים בהתחשב בעלויות השינוע של הציוד.  

לגבי גודל המחסן שתצטרכו – עלות האחסנה נקבעת לפי גודל המחסן. ראשית העריכו את כמות הציוד שאתם רוצים לאחסן ובהתאם מה כדאי ומשתלם באמת להשאיר במחסן. יכול להיות שיהיה משתלם יותר למכור פריטים מסוימים מאשר לאחסן אותם לטווח ארוך. כדאי לבחור מקום שיהיו בו מגוון יחידות אחסון בגדלים שונים כדי שתתאפשר גמישות. חברת אחסון מקצועית תדע לעזור לכם להעריך מהו גודל המחסן הדרוש לכם.

היתרים, ביטוחים ותחזוקה

כדי להחזיק מתחם של מחסנים חובה להחזיק באישורים והיתרים נדרשים מהרשות המקומית, ממכבי אש וכדומה. כמו כן, חשוב שלמקום יהיו את הביטוחים הנדרשים מפני שריפות וגניבות. האם המתחם הוא סגור? האם יש במקום מערכות אבטחה ומצלמות וכן מערכות לגילוי עשן וספרינקלרים לכיבוי שריפות? את כל אלה תצטרכו לברר.

נושא אחר שיש לתת עליו את הדעת הוא התחזוקה של מתחם האחסון – רמת הניקיון, באיזו תדירות מבצעים הדברה במקום ודואגים לאוורור של המחסנים.

מי ואיך אורז את הציוד שלכם?

רוב חברות האחסון מציעות לכם גם שירותי אריזה המתומחרים לפי ארגזים או לפי שעה. כדאי לוודא מי אורז וכיצד נארז הציוד שלכם. את מכשירי החשמל והריהוט הגדול למשל חשוב לארוז באריזה הרמטית המבטיחה עמידות גבוהה בהובלה ובתנאי אחסון ממושכים.

זכרו שכשאתם נוסעים לזמן ממושך ומאחסנים ציוד לטווח ארוך אתם נחשבים לקוחות "טובים", וככאלה תוכלו לקבל הצעת מחיר טובה. הכי חשוב באמת לצאת מהארץ עם שקט נפשי ובתחושה טובה שיש מי ששומר ודואג שלציוד שלכם לא יקרה דבר.  

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂