איך הקורונה השפיעה על המתניידים?

השלכות רבות נוצרו בעקבות מגפת ה covid-19 שמסרבת לעזוב, גם בתחום השילוח הבינלאומי נוצרו שינויים רבים. אם בעבר היו מדינות שישראלים היו בוחרים לעבור אליהם יותר, היום זה קצת אחרת.

 

כדי לעשות לכם סדר, הוצאנו נתונים סטטיסטים שיעזרו לכם להבין מהם המקומות המועדפים לרילוקיישן ב2020 בהשוואה ל2019:

• במקום הראשון - ארצות הברית:

זה ניראה כי ארצות הברית תמיד תישאר ארץ מלאת האפשרויות, וישראלים עדיין אוהבים אותה כיעד לרילוקיישן. היא מציעה מגיוון רחב של אפשרויות תעסוקה בעיקר בתחום ההייטק עם ביקוש עיקרי לתחומי ההנדסת תוכנה ומנהלי המוצר. ארצות הברית מכילה בירוקרטיות רבות שכדאי להכיר, ושונה במקצת מישראל. לכן אם בחרתם לעשות רילוקיישן לארצות הברית, כדאי ללמוד עליה קצת יותר לפני.


ומה לגבי נתונים סטטיסטים?
ב2019 36.5% עשו רילוקיישן לארה”ב, וב2020 הנתון קצת ירד וכ29.5% מהמתניידים עברו לשם.

• במקום השני - גרמניה:

גרמניה היא יעד לרילוקיישן נפוץ יחסית, בשל תעשיית ההייטק שמאוד מפותחת שם.  העיר המועדפת לרילוקיישן בגרמניה היא ברלין אשר מושכת אליה צעירים רבים אחרי צבא ומציעה חיי תרבות ולילה תוססים במיוחד. עלויות המחייה נמוכות ואטרקטיביות ותנאי העסקה טובים. בנוסף ברלין מציעה מגיוון אוניברסיטאות מובילות שמושכות אליהם גם את קהל הסטודנטים.

 

ומה הסטטיסטיקה אומרת?
ב-2019 כ 6% מהמתניידים עברו לגרמניה, וב2020 הנתון דווקא עלה וכ9.5% מהמתניידים עברו לשם.

• במקום השלישי - אנגליה:

לונדון נחשבת ליעד אטרקטיבי ופופולרי בקרב ישראלים רבים בגלל יתרונותיה הרבים כמו האפשרויות למשכורות גבוהות, הקלות של ההתניידות בתחבורה לכל מקום, חיי לילה תוססים שמושכים אליה הרבה צעירים, קניות ועוד..

ומה הסטטיסטיקה אומרת?
ב-2019 6% מהמתניידים עברו לאנגליה, וב2020 הנתון עלה באחוז אחד, וכ7% מהמתניידים עברו לאנגליה.

• במקום הרביעי - הולנד:

הולנד, אמסטרדם נחשבת לאחת הערים התוססות והצבעוניות שביותר באירופה, היא מכילה מגיוון אטרקציות ייחודיות, מקומות ירוקים, שבלי אופניים מגוונים ומציעה מגיוון רחב של משרות והתמחויות רבות בתחומים מגוונים, החל ממוזיקה ועד למשרות בהייטק.

 

ומה הסטטיסטיקה אומרת?
ב-2019 6.5% מהמתניידים עברו להולנד, וב2020 הנתון השתנה וכ5.5% מהמתניידים עברו לשם.

לסיכום,

למרות המשבר הנתונים למקומות אליהם עשו רילוקיישן מפתיעים. אם גם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן ליעד מועדף או פחות מוכר, ההכנה לפני המעבר חשובה, ומומלץ להכיר לפני את היעד, את השפה החוקים הבירוקרטיה ועוד. באתר שלנו ניתן למצוא מגוון של מידע שימושי לרילוקיישן ליעדים שונים, ומידע על השירותים שונים שאנחנו מציעים כדי לסייע לכם במעבר.

הירשמו לניוזלטר