איך לבצע רילוקיישן גם בימי קורונה?

כשווירוס הקורונה התחיל להתפשט מסין למדינות אחרות, העולם המוכר לנו פחות או יותר נעצר. ברוב המדינות נסגרו שדות התעופה, ותוכניות רבות הוקפאו. במיוחד נעצרו תהליכי רילוקיישן לארה”ב, לצרפת, לאנגליה, לספרד ולמדינות נוספות שבהן המגפה הכתה בחוזקה. אבל בינתיים חלפו מספר חודשים, וכולנו מבינים שאין ברירה אלא להסתגל לשגרת חיים חדשה – חיים ביחד עם הנגיף, מסוכן ככל שיהיה. בהתאם יש עניין מחודש באפשרויות הרילוקיישן השונות, וכדאי לדעת מהם הדגשים העיקריים להשלמת המהלך בעידן הנוכחי.

איך לבחור יעד?

עד תחילת 2020 השיקול העיקרי לבחירת יעד לרילוקיישן היה מצב שוק התעסוקה במדינות השונות, ההזדמנויות הספציפיות בכל מקום בכל תחום פעילות ורמת החיים באופן כללי. שיקולים אלה כמובן עדיין רלוונטיים, ומשמעותיים, אבל במקביל נכנס עוד מרכיב שאי אפשר להתעלם ממנו: אופן ההתמודדות של כל מדינה עם המגפה העולמית.

הקורונה חשפה הבדלים משמעותיים בין היכולות של המדינות, כולל אלה שנחשבות מתקדמות. כך למשל ארה”ב נכשלה בטיפול במגפה, אנגליה התחילה גרוע אבל השתפרה בהמשך ואילו גרמניה הוכיחה יכולות גבוהות. כמעט כל המדינות במזרח הרחוק – סינגפור, יפן, סין, דרום קוריאה ואחרות – הצטיינו ממש, וכך גם ניו זילנד ואוסטרליה.

ביטוח בריאות איכותי

פעולה חשובה נוספת עוד לפני שמתחילים לחפש שירותי הובלות בכל הארץ וחברת שילוח בינלאומי היא לדאוג לביטוח בריאות איכותי. כדאי לזכור שכל עוד אתם בישראל, תזכו תמיד לטיפול מיטבי ללא עלות כספית אם חלילה תחלו בקורונה – אבל אם תבצעו רילוקיישן, המצב כבר שונה לגמרי. בארה”ב למשל ללא ביטוח בריאות מתאים עלות האשפוז עלולה להגיע לעשרות אלפי דולרים, כך שאי אפשר להמעיט בחשיבותו של הביטוח.

לקחת בחשבון עיכובים אפשריים

אנחנו חיים בתקופה של אי ודאות, ואפילו משמעותית. אמנם לאחר החודשים הראשונים השאיפה היא לקיים שגרת חיים לצד הקורונה, אבל עדיין ייתכנו פרקי זמן שבהם נמל התעופה בן גוריון מושבת כמעט לגמרי. ישנן תקופות שבהן אסור לצאת מהארץ, מדינות שונות עלולות להטיל הגבלות על הגעת ישראלים, כולל למטרת רילוקיישן, וגם חברות התעופה מבטלות לפעמים טיסות עקב חוסר כדאיות.

המסקנה: חשוב מאוד לבחור חברת שילוח בינלאומי וגם חברת הובלות בפריסה ארצית שמבינות את המצב הקיים, ומאפשרות גמישות לגבי מועד השירות – כך שאם תידרש דחייה מסוימת במימוש אופציית הרילוקיישן, אפשר יהיה לעשות זאת בלי בעיה.

שירות בטוח בהתאם להנחיות הבריאותיות העדכניות

עוד דגש חשוב הוא שכל האינטראקציות עם נותני השירות, ובפרט הצוות של אותו צוות הובלות שמגיע אליכם הביתה כדי לשנע את התכולה שלכם אל הנמל, תתבצע בהתאם להנחיות העדכניות והמלאות של רשויות הבריאות. זוהי סיבה טובה נוספת לבחור באופן מושכל חברת שילוח ותיקה ואמינה, כזו שלמשל מוודאת שעובד שנדרש להיות בבידוד לא יגיע לעבודה ויסכן לקוחות. שמירה על ריחוק פיזי ועל מסכות במהלך הפעילות הנ”ל הכרחית גם היא כמובן.

משבר שהוא גם הזדמנות

הווירוס שעבר אל המין האנושי אחרי אכילת העטלף בסין, ואולי בכלל אכילת בעל חיים אחר, גרם למשבר בינלאומי שמשפיע על החיים של כולנו. אבל כל משבר יכול להיות גם הזדמנות. במציאות שבה אנשים רבים מעדיפים להיצמד לשגרה המוכרת, יש פחות תחרות על משרות רילוקיישן ולכן הסיכוי לממש רצון ישן עולה. עם חברת שילוח בעלת ניסיון רב ותודעת שירות מפותחת, שתלווה אתכם מא’ ועד ת’, תוכלו לבצע את השינוי הדרמטי גם בתקופה הנוכחית, להתאקלם במהירות במדינת היעד – ותוך זמן קצר מאוד להתחיל ליהנות מתעסוקה מתגמלת וחיים מעניינים.

הירשמו לניוזלטר