איך מוציאים ויזת עבודה לספרד? המדריך המלא

תוכן עניינים

שוק העבודה הספרדי אינו קל ונתוני האבטלה נחשבים גבוהים. אם אתם חושבים על מעבר של מגורים לספרד ואין לכם עבודה, כדאי שתשקלו את הנושא בכובד ראש. מציאת עבודה בספרד נחשבת למשימה לא פשוטה, בעיקר אם אינכם דוברי ספרדית ואין לכם דרכון אירופאי. כמובן שאם אתם נשלחים לרילוקיישן בספרד מטעם מעסיק ישראלי או ספרדי, אין לכם דאגה כזאת.

ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי זכאים לעבוד וללמוד בספרד בשל היותם אזרחי האיחוד האירופי. ישראלים שאין ברשותם דרכון אירופאי זקוקים להוציא אשרת עבודה מתאימה בשגרירות ספרד וכן לרכוש ביטוח רפואי. בספרד יש מספר סוגי ויזות המאפשרות שהייה קבועה ואפשרות לעבוד באופן חוקי. לכל ויזה יש דרישות משלה, אך עבור כולן תידרשו להציג ביטוח בריאות בתוקף והיעדר רישום פלילי. בנוסף, בעת הגשת מסמכים עליהם להיות מתורגמים לספרדית ועם חותמת אפוסטיל.

ישנן כמה דרכים נפוצות להוצאת אשרת עבודה לספרד 

בעזרת הזמנה ממעסיק ספרדי, בעזרת אשרת ניוד למי שעובד בחברה ישראלית בעלת קשרים בספרד ולבעלי הון המעוניינים לפתוח עסק בספרד. אופציה נוספת לקבלת אזרחות היא נישואים לאזרח או אזרחית ספרדיים, המזכה באזרחות תוך שנה.

ספרד מאפשרת למי שאינו מהווה סיכון להיות לנטל על הכלכלה הספרדית לחיות בספרד. כל שאותו אדם צריך לעשות הוא להוכיח את היכולת כלכלית שלו ובני משפחתו. הויזה מאושרת לשנה אחת וניתן להאריך אותה לאחר מכן למשך מספר שנים נוספות, ואף לבסוף להגיש בקשה לאישור קבוע.

התנאים הנדרשים לקבלת ויזה לספרד הם:

  1. יכולת כלכלית שאינה מחייבת לעבוד בספרד. נדרש כיום להוכיח קיומו של סכום העומד על כ- 25,560 אירו בשנה בתוספת 6,390 אירו לכל בן משפחה.
  2. קיומן של ראיות על מקום מגורים קבוע בספרד.

סוגי אשרות ואופן הגשתן: 

1. ויזת עבודה

כדי לעבוד באופן חוקי בספרד, כעצמאי או שכיר, יש להוציא אשרת עבודה ואשרת שהייה במדינה. ישראלים בעלי אשרת שהייה בלבד לא יוכלו לעבוד בספרד, אלא אם יש להם דרכון אירופאי. בקשת אשרה כזו לא תמיד פשוטה לביצוע, היות ששירות התעסוקה הספרדי צריך לקבל ממבקש האשרה את הרושם כי אף ספרדי אינו מיומן יותר לביצוע העבודה. לרוב הדרך הטובה ביותר להשיג ויזה כזאת היא על ידי מעסיק מקומי שנותן חסות לבקשתכם.

על המעסיק לפנות לגורמים המתאימים ולבקש עבורכם ויזת מעבר לעבודה (transnational work) שתוקפה שלושה חודשים. כאשר העובד ומשפחתו מגיעים לספרד יש להגיש בקשה לויזה מאוחדת לעבודה ומגורים (Unified Work and Residence Permit) שתקפה לשנה, ולאחר מכן ניתן להאריך אותה לשנה נוספת. ישראלי המעוניין להנפיק ויזת עבודה לספרד באופן עצמאי צריך לפנות אל שגרירות ספרד בישראל ולהגיש בקשה. כלומר, גם אם מגיש הבקשה מצא מקום עבודה בעת שהות בספרד, יהיה עליו לטפל בקבלת האשרה בישראל.

מסמכים שיש לצרף לבקשה

בקשת אשרת עבודה כרוכה בהצגת דרכון בתוקף לארבעה חודשים, שלוש תמונות פספורט, עותק של חוזה העסקה, תעודת יושר מהמשטרה במדינה ואישור בריאות. מעסיק שלא יצליח להוכיח כי מבקש האשרה הוא הטוב ביותר לתפקיד, יצטרך להגיע לראיון בשירות התעסוקה ולהסביר את חיוניותו של מבקש האשרה עבורו.

2. ויזת משקיע

ויזה שמטרתה לעודד השקעה בכלכלה המקומית ונועדה עבור משקיעים שאינם אזרחי האיחוד האירופי, המעוניינים להשקיע לפחות חצי מיליון אירו. ויזה זו מכונה גם "ויזת זהב", והיא מעניקה למחזיק בה תושבות משפחתית בספרד למשך שנתיים, ולאחר מכן ניתן לחדשה. לאחר חמש שנים ניתן לקבל תושבות קבע, ולאחר עשר שנים ניתן לקבל אזרחות.

כיצד מגישים את הבקשה?

את הבקשה יש להגיש בשגרירות הספרדית בישראל, יחד עם תשלום אגרה מתאימה (אשר אינה מוחזרת אם הבקשה נדחית), יחד עם המסמכים המתאימים המדגימים כי האדם או המשפחה בעלי יכולת כלכלית מספקת. לבקשה יש לצרף חוזה שכירות או מסמכים המעידים על סידורי לינה קבועים לכל מי שהגיש את הבקשה, בהתאם למספר הנפשות במשפחה.

שגרירות ספרד תחזיר תשובה תוך מספר חודשים מרגע הגשת הבקשה, לאחר מכן הבקשה עוברת לאישור המחוז בספרד בו מבקשים לגור. עם אישור הבקשה בספרד, מקבלים תשובה מהקונסוליה הספרדית, שתחתים את הדרכונים של כל בני המשפחה בהתאם.

הגעתם לספרד?

עליכם לפנות לקבל כרטיס תושב בתחנת המשטרה במקום המגורים. מדובר בהליך פורמאלי בלבד. מומלץ לרכז את כל הנתונים הכלכליים לצורך הוכחת המצב הכלכלי ואם מדובר בהון שמקורו בחברות ספרדיות או חברות בינלאומיות הנמצאות בספרד, יש לצרף תצהיר כי המבקש אינו מועסק בהן כעובד.

מידע נוסף על אשרות לספרד

שגרירות ספרד בישראל

כתובת: רחוב דניאל פריש 3 , קומה 16, תל אביב

טלפון: 03-7697900
מייל: embespil@mail.mae.es

מוזמנים לקרוא על החברות הישראליות הפועלות בספרד » כאן 

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂