איך נראה חיפוש דירות בניו יורק

דנה דרנגר, מנהלת לקוחות עסקיים

ניהול מעברים בין מדינות זה תהליך מורכב. אנחנו כמנהלי לקוח צריכים לקחת בחשבון מגוון נושאים הדורשים טיפול, ולייצר ביניהם סינרגיה כדי לסייע לכם, המתניידים, לקבל את ההחלטות הנכונות לניהול יעיל של המעבר.

איתור נכס בחו”ל לדוגמה, קשור ישירות לנושאים אחרים בתהליך הרילוקיישן: הנפקת אישורי עבודה (כדי שתוכלו לחתום על חוזה שכירות), איתור דיור זמני (בהנחה שלא מצאתם דירה לפני תאריך המעבר הסופי), שילוח בינלאומי של חפצים אישים (דרושה כתובת כדי לשחרר את המכולה בארץ היעד), אחסון תכולת הדירה או אחסנה של החפצים האישיים שלכם (בהנחה שהנכס לא פנוי במועד שבו המכולה השתחררה) ועוד.

בעבור סינרגיה מושלמת אנו נעזרים ביועצת רילוקיישן מקומית, שגם מתמחה באיתור נכסים בהתאם לצרכי המשפחה וגם מעניקה שירותי התאקלמות מלאים ובעצם, מלווה אתכם לאורך כמה חודשים טרם המעבר ועד להתמקמות סופית.

רגע לפני: שאלות שכדאי לשאול את עצמכם

שנייה לפני שאתם ניגשים לטירוף של חיפוש דירות בניו יורק וסינון לפי גודל חדרי השינה או צבע הקירות, התרווחו, נשמו עמוק ונהלו דיון על כמה נושאים חשובים:

 

 • תקציב: מה התקציב שקיבלתם בעבור דמי השכירות? וכמה אתם רוצים להוציא בסך הכל?
 • חינוך לילדים: האם הילדים ילמדו בבית ספר פרטי או ציבורי? קחו בחשבון שההרשמה לבתי הספר הציבוריים בארה”ב נעשית לפי כתובת המגורים ולכן זה שיקול שמשפיע על מיקום השכונה בה תרצו לגור.
 •  כדאי לכם למפות את האזורים והשכונות שמתאימים לכיס שלכם ולמיקום מסגרות החינוך לילדים.

לאחר השיחה על התקציב ועל סוג מסגרת החינוך של הילדים, אפשר לרדת לרזולוציות:

 

 •  באיזו שכונה אתם רוצים לגור? האם חשוב לכם להיות קרובים לישראלים/יהודים אחרים? או שאתם רוצים להיות בסביבה בינלאומית עם מתניידים אחרים/התושבים המקומיים?
 • האם אתם רוצים לחיות במרכז או בפרברים? ליד אזורי תעסוקה או בסביבת פארקים?
 •  האם אתם מעדיפים ששכונת המגורים תהיה קרובה יותר למקום העבודה שלכם או לבתי הספר של הילדים? או גם וגם?
 • לאיזה סוג נכס אתם שואפים? דירה רגילה, דירת גג, דירת גן, בית מגורים פרטי, קוטג’, לופט, דופלקס?
 •  האם חשובה לכם הקרבה לתחבורה הציבורית?
 •  תרצו להיכנס לנכס מרוהט?
 •  מה לגבי קרבה למוסדות דת כמו בית כנסת לדוגמה?
 •  על מה לא תתפשרו במיקום המגורים שלכם?
 •  ומהן התוספות שתשמחו לקבל, אך אינן הכרחיות? לדוגמה, גינה.

חיפוש דירות בניו יורק: שוק מאתגר

ניו יורק היא אחת מהערים המאוכלסות והמגוונות בעולם. יש בה הכל: החל ממרכז מסחר עולמי ועד לשכונות היפסטרים ואמנים. כנראה שזו גם הסיבה שמדי שנה מתבצעים אליה אלפי מעברים (בין 2010-2015 היגרו אליה כחצי מיליון בני אדם).

אחד האתגרים הגדולים ביותר בעיר הזו זה ללא ספק נדל”ן. מחירי הדיור בשיאם והביקוש עולה על ההיצע. בנוסף, בשונה משאר חלקי ארה”ב בהם דמי התיווך חלים על בעל הנכס, בניו יורק, ניו ג’רזי ובוסטון דמי התיווך חלים דווקא על השוכר (עד 15% מגובה שכר דירה שנתי במקרה של ניו יורק ו-10% או חודש שכירות במקרה של ניו ג’רזי). וזה עדיין לא מפריע לשוק הנדל”ן הניו יורקי לפרוח.

דיירים מחו"ל: סיכון עבור המשכיר

בתהליך ניוד לארה”ב, תמיד חשוב לזכור שהכסף שלכם שווה פחות מכסף של מקומיים. הסיבה לכך טמונה בעובדה שאין לכם היסטוריית אשראי אמריקנית (Credit History) ולכן קשה יותר לרכוש את אמון המשכירים הניו יורקים.

אפשט לכם את זה: אם מקומי ירצה לשכור דירה בניו יורק, בעל הנכס יכול לגשת לחברות דירוג אשראי ולקבל שיקוף של מצבו הכלכלי, לדוגמה, האם יש לו חובות, מהו קרדיט האשראי שלו, האם הוא בעל עבר פלילי ועוד.

בשונה משוכרים מקומיים, את דירוג האשראי שלכם לא ניתן לבדוק כיוון שסביר להניח שאינכם אזרחי ארה”ב ולכן מדובר בסיכון עבור המשכיר. זו גם הסיבה שהוא יהיה יותר נוקשה אתכם. לדוגמה, יבקש דמי שכירות של חודש ראשון וחודש אחרון וערבות בנקאית גבוהה יותר – וזה בנוסף לדמי התיווך.

NY

באם תחליטו לשלם את דמי השכירות באמצעות המחאות בנקאיות, קחו בחשבון שיהיה עליכם לפתוח חשבון בנק. בשביל זה עומדת לרשותכם יועצת הרילוקיישן, שתסייע בהליכים הביורוקרטיים כמו פתיחת חשבון בנק (Settling In Services).

אם היועצת המקומית שלכם מגיעה מחברה ותיקה עם ניסיון של שנים, זה בהחלט יכול לסייע להפיג את החשש בקרב משכירי הדירות ולהסתגל טוב יותר לביורוקרטיה האמריקנית.

איך שוכרים דירה בניו יורק באמצעות יועצת רילוקיישן?

כחודשיים לפני המעבר, יועצת רילוקיישן לניו יורק יוצרת עמכם קשר ומתחילה לחקור: מי אתם, כמה נפשות יש במשפחה ומהם הצרכים המיוחדים של כל אחד ואחת מכם. מטרתה היא להיכנס לנעליים שלכם ולהביא לידי ביטוי את כל הרצונות והצרכים לנכס אחד, שתהיו מרוצים ממנו. לדוגמה, אם יש ילד חולה אסתמה במשפחה, לא יובאו בחשבון דירות שבהן שטיחים מקיר לקיר, אלא אם בעל הדירה מוכן להיפטר מהם ומתחייב על כך מראש.

לאחר שהבינה את צרכיכם, היא תספק לכם שיקוף מלא של סביבות המגורים הרלוונטיות, הנכסים העומדים לרשותכם, מוסדות החינוך ופילוח לפי הרכבי האוכלוסייה. יש לציין שלכל אורך הדרך, הקשר איתה נותר הדוק – בין אם זה במיילים, בסקייפ, בטלפון ואפילו בוואטסאפ.

מיד לאחר המעבר, תצאו כולכם לסיור נכסים בשכונות הנבחרות בניו יורק, בהתאם למה שהוחלט בשיחות ביניכם. חשוב שתהיה ברשותכם ויזת העבודה, שכן לא תוכלו לחתום על חוזה שכירות לטווח ארוך בלעדיה. אם תרצו לנחות בניו יורק ישירות לתוך הבית החדש שלכם, כך לדלג על שלב הדיור הזמני, תוכלו להגיע לביקור מקדים ולצאת לימי הסיור עם יועצת הרילוקיישן (זאת בהנחה שיש לכם ויזת עבודה).

מו"מ וחתימה על חוזה שכירות

מסתבר שכולם רוצים לחיות בניו יורק, כי דירה שתראו היום – מחר כבר תיתפס. השוק רווי והביקוש בהתאם. לכן, אם ראיתם דירה שמצאה חן בעיניכם, עליכם לפעול מהר. בתום ימי הסיור, כשנמצא הנכס המיוחל, היועצת תגיש עליו offer ותחל את שלב המו”מ מול בעל הדירה.

כדי להגיש בקשה לדירה מסוימת, המשכיר יבקש לראות הוכחה על הכנסה קבועה, כשסך ההכנסות שלכם צריך להיות פי 40-45 משכר הדירה ברמה השנתית. לדוגמה, אם שכר הדירה החודשי הוא 4,000$, עליכם להוכיח הכנסות שנתיות של 160-180 אלף דולר.

חשוב לדעת:

צפויות לכם הוצאות ראשונות, אמנם חד פעמיות, אך גבוהות. קחו בחשבון שיהיה עליכם לספק דמי תיווך + חודש שכירות ראשון + פיקדון בגובה משתנה (תלוי בבעל הנכס) – מה שיכול בקלות להגיע ל-20 אלף דולר (אם מדובר לדוגמה בדמי שכירות של 4,000 דולר בחודש). קחו בחשבון את ההוצאות החד פעמיות הללו כשאתם ניגשים למו”מ על חוזה ההעסקה שלכם, טרם הרילוקיישן.

כניסה לדירה החדשה שלכם

מזל טוב! יש לכם דירה ניו יורקית. בכניסה לנכס יועצת הרילוקיישן תסקור אותו ותציין על גבי מסמך את מצב הנכס, תתאר תמונת מצב כללית ותציין נזקים ולקויות (אם יש). חוזה זה יגן עליכם ביציאה מהנכס.

בנוסף היועצת תסייע לכם בפעולות שיש לעשות בכניסה לבית חדש: התחברות לאינטרנט, גז, חשמל, מים ועוד.

וכשתסתיים תקופת השליחות שלכם, אני אהיה כאן, מוכנה לנהל גם את התהליך שלכם חזרה ארצה.

שכירות חודשית בניו יורק לפי שכונות (נכון ליוני 2016)

מחירי שכירות בניו יורק
ניו יורק מעניינת אותך?
הירשמו לניוזלטר