ארזת לבד? טיפים לאריזה נכונה לקראת רילוקיישן

אריזת דירה או בית לקראת מעבר לוקחת זמן. אם החלטתם לעשות זאת בעצמכם, החלטה שהרוב מקבלים, עדיף להתחיל באריזה לפחות כמה שבועות לפני המעבר ולתכנן בזהירות מירבית, כדי למנוע בזבוז זמן ולחסוך כאב ראש מיותר.

איפה מתחילים?

ראשית, יש להחליט מה עובר אתכם לבית החדש ומה לא. עלולים להיות פריטים שאינכם צרכים יותר ולא שווה להעביר אותם מסיבות כאלו ואחרות. ערכו רשימת חפצים מסודרת כדי להיות בטוחים שאתם לא מעבירים משהו שאתם לא צריכים.

תתחילו לאגור ציוד:
תנסו להעריך מה תצטרכו ותוודאו שיש לכם מספיק חומרי אריזה. התחילו לאגור קופסאות קרטון ממקום העבודה שלכם, מחברים או מחנויות. ניתן גם לרכוש ערכות מעבר מחברות הובלה.

דברים שאפשר לחיות בלי:
תתחילו לארוז חפצים שלא יהיו בשימוש עד המעבר. אם אתם עוברים בקיץ, ניתן כבר לארוז את בגדי החורף שלכם, שמיכות פוך וציוד ספורט כזה או אחר.

תתייגו קופסאות:
בזמן שאתם אורזים את חפציכם, חשוב מאוד לתייג את הקופסאות ולכתוב מה יש בתוכן, גם בצד וגם מעל. חשוב לכתוב הוראות פעולה על הקופסאות כמו “שביר” ו”לפתוח ראשון” בכדי לסייע למובילים בזמן המעבר. תיוג הקופסאות גם נועד לכם ויחסוך לכם זמן חיטוט רק בשביל למצוא פותחן.

רשימת מלאי:
בנוסף לתיוג הקופסאות, כדי להיות בטוח ששום דבר לא הלך לאיבוד, מספור הקופסאות זה רעיון טוב. סמנו מהי התכולה בכל מספר ארגז, זה יכול לסייע מול חברת ביטוח במקרה שמשהו נשבר או נעלם.

אריזה:
בגדים, מגבות ושמיכות יכולים להיות שימושיים באריזת דברים שבירים. חשוב לעטוף חפצים שבירים בכמה שכבות. החומר המומלץ ביותר הוא ניילון פצפצים שמאוד זול ויבודד ויפריד בין כלים שבירים בצורה יעילה. ניילון נצמד מאוד יעיל בהדבקת חפצים ארוכים יחדיו כמו כלי מטבח, מטאטאים, פמוטים וכו’.

ריהוט:
תדאגו לשמור את כל חלקי הריהוט כשאתם מכינים אותם להובלה (ברגים, אומים וכו’) ותוודאו שהמובילים עוטפים את כל מה שעלול להיפגע בזמן המעבר בחומר מגן. חשוב לפרק את כל הריהוט. בזמן המעבר הרהיטים יכולים להישבר ולהתפרק ולכן, מה שעלול להתפרק, שכבר יהיה מפורק לפני ההעמסה למשאית.

קראו על שירות השכרת ריהוט

משקל:
חשוב שהארגזים לא יהיו כבדים מדי. ארגזים כבדים יהיו קשים להעמסה, ואז החפצים בפנים יהיו מועדים לפגיעות רבות יותר. אם יש לכם ארגז שכבד יותר מ-23 קילו, כדאי לסמן זאת על הארגז בכדי למנוע תאונות מיותרות.

הירשמו לניוזלטר

All rights reserved © Ocean Group 2021