שם: אווה גת
גיל: 32
מקום מגורים: סן פרנסיסקו
הכי מתגעגעת ל: משפחה ולחברים

היריון בשלוש יבשות

לאורך השנים יש לנו נטייה לדמיין את יום החתונה שלנו ואת היום בו מגלים על ההיריון וכמובן, את היום שנולד ילד. לי יצא לחשוב על זה לא מעט… 

אבל המציאות הכתה בי מכל הבחינות. החיים מפתיעים אותנו, את זה אני יכולה לומר בוודאות. אצלנו, החתונה נערכה בארץ בדיוק כפי שדמיינתי – מוקפת בכל האנשים שאני אוהבת. כעבור חודשיים החלטנו לצאת להרפתקה – בעלי התקבל ללימודיMBA . החלטנו להיכנס למסע הזה בכל הכוח והגענו לסינגפור. 

התכנון היה שנהיה חצי שנה בקמפוס בסינגפור וחצי שנה בקמפוס בצרפת. וכך היה. רק שבאמצע נכנסתי להיריון. שלא תחשבו שזה לא היה בתכנון. זה היה. אבל התיאוריה תמיד יותר פשוטה מהיישום. וזה היה האתגר שלנו. גילינו על ההיריון בביקור בין הסמסטרים בו ביקרנו בישראל, כך שלפחות הגילוי היה עם הרופא המקורי שלי. 

היריון על סמך תחושה

האחוז הגבוה ביותר של מקבלי תואר רידעתי שאני חייבת למצוא רופא ליד הקמפוס בצרפת ברגע שנתמקם. חיפשתי בקבוצות בפייסבוק ומצאתי רופאה מדהימה שעד היום אני כל כך שמחה שנפל בחלקי המזל להיות אצלה. בחמשת החודשים הראשונים היא עקבה אחר ההיריון, חמישה חודשים בהם הייתי צריכה להחליט אם אני סומכת על הסגנון הצרפתי או בודקת איך מעקב היריון מתבצע בישראל, ושואלת למה לא מקובל פה לבצע בדיקת מי שפיר נגיד. החלטתי שאלך על התחושה. 

הייתי קוראת הרבה בפורומים של הריוניות ישראליות וכשמשהו לא היה נראה לי, הייתי בודקת איתה. בסך הכל, סמכתי עליה. ובעיקר, לא הייתי היסטרית. האמנתי שאם אשאר רגועה, ההיריון הזה יהיה רגוע גם. והמשכתי לטוס, ולבלות, ולצאת למסיבות של הקמפוס ובימים שהרגשתי עייפה נתתי לעצמי לנוח בבית. קרב מקבלי התואר הראשון נמצא אחוז גבוה גם בלימודי השפות אנגלית וצרפתית ובלימודי יחסים בינ”ל. בקרב מקבלי תואר שני ושלישי נמצא אחוז גבוה במקצועות מדעי המחשב, ביולוגיה, פיזיקה וכימיה, וכן ביחסים בינ”ל והנדסת חשמל וגנטיקה.

כאמור, מקבלי תואר ראשון מאוניברסיטאות בארץ מהווים אחוז גבוה יותר משמעותית מזה של מקבלי תארים מהמכללות השונות (7.4%). בקרב האוניברסיטאות הללו נרשם אחוז גבוה של בוגרים ממכון ויצמן למדע (20.1%) ואחוז נמוך של בוגרי אוניברסיטת בר אילן (3.2%). בקרב המכללות, מנצחות האקדמיה למוסיקה ומחול (15%) ובצלאל (9.5%).

היריון בשלוש יבשות

כשהסתיימו הלימודים בעלי התקבל לעבודה בעמק הסיליקון-קליפורניה. אני הייתי בחודש שישי והיינו צריכים להתקפל מצרפת. שמתי את כל קבצי ההיריון בתיקייה מסודרת והרופאה נתנה לי כל פיסת מידע שאני עלולה להצטרך להמשך ההיריון. ידענו שעכשיו יהיה לנו חודש בישראל ולכן ברגע שידענו מתי נהיה בישראל אמא שלי קבעה לי תור מבעוד מועד לרופא הנשים המקורי שלי, שהמשיך לעקוב אחר ההיריון ונתן לי לעשות את הבדיקות של אותה תקופה. 

טיסה של 20 שעות בשבוע 32 להריון

ידענו שעלינו להגיע לקליפורניה בקרוב, כי מדובר בטיסה מאוד ארוכה. התחלתי כבר להיות ממש כבדה. לצערנו, הטיסה שהוזמנה היתה די מלאה ולא יכולנו לקבל את המושבים בשורה הראשונה ולטוס ביזנס היה יקר מדי עבורנו. למזלנו, המושב לידנו היה ריק ככה שהיה קצת יותר מקום. 

הגעתי עם טופס שהרופא מאשר לי לטוס ושההיריון תקין אבל לא היה לי פשוט. במהלך הטיסה הלכתי הרבה ושתיתי בלי הפסקה אבל זה היה כל כך ארוך! אחרי שמונה שעות טיסה כבר ממש היה קשה ונשברתי. התחלתי לבכות ושחררתי קצת. עדיין, לטוס בשבוע 32 טיסה של 20 שעות זה לא צחוק. 

בסוף זה הגיע ונחתנו בסן פרנסיסקו. התמקמנו לנו בדירה נוחה והתחלתי לחפש רופא. עשיתי בדיקה איזה רופא עובד עם הביטוח הרפואי שלנו ולבסוף מצאתי מרפאה שנראתה לי טובה אחרי המלצות רבות שקראתי. הייתי כבר ממש קרובה לחודש התשיעי והייתי צריכה לבוא לביקורת כל שבוע ולשריין לעצמי מקום בבית החולים בו אני מתכננת ללדת. הכל כמובן אחרי בדיקה מקיפה על כיסוי הביטוח, שלא נצטרך למשכן את הבית בגלל הלידה 🙂 

השבועות עברו והלידה הגיעה. לידה ראשונה בלי ידע אמיתי, אבל עם הרבה כוחות משותפים ובעיקר פנימיים. בתי חולים פה זה משהו שלא נתקלים בו כל יום וזה נותן תחושת חמימות וביטחון, בעיקר כשנמצאים פה לבד ולא תמיד ההורים מספיקים להגיע לאירוע. אין מחלקת יולדות, אלא חדר פרטי בו נמצאים מהרגע שמגיעים ועד לשחרור. וגם תינוקייה לא קיימת. ביות מלא. האחיות מאוד צמודות ועם כפתור אפשר לקרוא להן בכל זמן נתון. תפריט מכובד מאפשר להזמין שלוש ארוחות ביום והבעל צמוד עם מיטה משלו בחדר. 

אבל כל התנאים מתגמדים לרגע בו התינוקת הגיעה ואז נפתח עולם אינסופי של משהו חדש ולא מוכר – טהור, קטן, שרק מחפש אהבה בתוך המציאות שפתאום נוחתת עלי. ואז מבינים את משמעות האושר בהרפתקה שלנו רחוק מכולם..

היריון בשלוש יבשות

רוצים לקרוא עוד על המעבר של אווה? היכנסו לבלוג שלה “לידה והורות בעמק הסיליקון”

הירשמו לניוזלטר