המלצות תרבות: המוזיאונים השווים ביותר באיטליה

איטליה מציעה למתנייד אוכל מצוין וקולנוע נהדר, אבל מה לגבי קצת תרבות קלאסית?

הנה רשימת המוזיאונים הטובים ביותר:

מוזיאון המדע והטכנולוגיה של ליאונרדו דה וינצ'י
leonardo רילוקיישן

נגוון עם ההמלצה האחרונה אך הלא פחות חביבה שלנו – מוזיאון המדע והטכנולוגיה של ליאונרדו דה-וינצ’י במילאנו. כפי שניתן להבין מהשם, המוזיאון מוקדש ליצירותיו של האמן הרנסנסי המפורסם, והוא מכיל כמה מהציורים המקוריים שלו ודגמים של ההמצאות החדשניות שיצר במסגרת פעילותו, לא רק כצייר ופסל, אלא גם כמדען. האתר כולל גם מעבדות אינטראקטיביות, תצוגת צוללות ויחידה שמוקדשת לילדים קטנים עם פעילויות מותאמות לגיל הרך בתחום המדעים.

גלריית אופיצי

או בשמה האיטלקי Galleria degli Uffizi, נחשבת לאחת מהאטרקציות המרכזיות בעיר פירנצה, ואחד מהמוזיאונים המובילים באיטליה בכלל. המוזיאון מתמחה באמנות איטלקית מסוף ימי הביניים, במיוחד הבארוק ותקופת הרנסנס. ניתן למצוא בו יצירות מאת האמנים הידועים ביותר של אותה התקופה, ביניהם ליאונרדו דה וינצ’י, מיכאלאנג’לו, בוטיצ’לי, רפאל ועוד רבים אחרים.

ציורי הרנסנס מתאפיינים בדרך כלל באלגוריות דתיות-נוצריות, דיוקנאות או נושאים קלאסיים וטבע דומם. המבחר בגלריה בהחלט מרשים, ומומלץ מאוד לחובבי אמנות, בין אם ברילוקיישן ובין אם סתם בטיול באזור.

מוזיאון הארכיאולוגיה הלאומי בנאפולי

אתר נוסף שלא כדאי לפספס הוא מוזיאון הארכיאולוגיה הלאומי בנאפולי. בין קירותיו ניתן למצוא עתיקות יווניות ורומיות יקרות ערך, שכוללות פסלים, מוזאיקות, אבני חן ועוד. הרבה מהפריטים הגיעו מחפירות בפומפיי ומאתרים ארכיאולוגיים באזור, ובין הנושאים המרכזיים שמשתקפים בהם: קרבות חשובים והיחסים בין בני האדם לאלים של התקופה, כמו זאוס, ונוס ואפולו. המבוגרים שבינינו יכולים לבקר גם בחדר הסודי שבו מאוחסנת הקולקציה הארוטית.

קולקציית פגי גוגנהיים בוונציה
gugenheim רילוקיישן

אם באמנות מודרנית חשקה נפשכם, מהרו לראות את קולקציית פגי גוגנהיים בוונציה. האוסף כולל יצירות מרכזיות בסגנונות מודרניים (קוביזם, סוריאליזם ואימפרסיוניזם מופשט), וכן אוסף של יצירות פוטוריסטיות איטלקיות. ציורים ופסלים אלה מתאפיינים בגישה חדשנית כלפי העולם והטבע. בין האמנים שמוצגים בתערוכה תוכלו למצוא את פבלו פיקאסו, סלוודור דאלי, מארק שאגאל וג’קסון פולוק. כדאי לשוטט בגן המקסים שבחצר המוזיאון, בין הפסלים המודרניים, ולהשקיף על הנוף הוונציאני המרהיב.

הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית ברומא
הגלריה הלאומית לאמנות מודרנית

גם ברומא תוכלו ליהנות מיצירות אמנות מודרניות, ב-Galleria Nazionale d’Arte Moderna. היצירות, בנות המאה ה-19 וה-20, הן פרי עבודתם של איטלקים כמו לואיג’י פירנדלו ואלברטו בורי, וגם של אמנים בינלאומיים מוכרים: ואן גוך, גויה ורנואר.

מעבר לתערוכות הקבועות, המוזיאון ממשיך לחדש ולפאר את חדריו בציורים ופסלים בני המאה ה-21, המתפרסים על פני כ-75 אולמות תצוגה. ניתן למצוא במוזיאון גם תערוכה ייחודית שמוקדשת ליצירות אומנות שנעשו במסגרת עשור לעליית הפאשיזם באיטליה. וכמו כן אפשר לראות איך השינויים המשמעותיים והטלטלות שחלו על איטליה במהלך המאה ה-20 באו לידי ביטוי באומנות באותה תקופה.

מה עוד יש לאיטליה להציע?
הירשמו לניוזלטר

All rights reserved © Ocean Group 2021