איך מוציאים ויזת עבודה לרילוקיישן?

במקרה שאתם מתכננים רילוקיישן למטרות עבודה או לימודים, אחד הדברים הראשונים שצריך לברר לגביהם הוא נושא האשרות (ויזת רילוקיישן/ ויזת עבודה). אם קיבלתם הצעה לעבודה בחו"ל דרך המעסיק שלכם בישראל, בדרך כלל אתם מסודרים מבחינת ויזת עבודה כיון שהמעסיק ידאג לקבל עבורכם את כל האישורים הנדרשים ויבצע עבורכם את התהליך. במידה ואתם צריכים לדאוג לויזת עבודה באופן עצמאי, תצטרכו לברר מהן הדרישות במדינת היעד שלכם.

כל מדינה דורשת מהמתניידים אליה לקבל את האישורים הנדרשים כדי שיוכלו לעבור ולעבוד באותה המדינה והדרישות משתנות ממדינה למדינה. לכן, לפני שמתחילים לסגור דברים לגבי תהליך הרילוקיישן, מומלץ להתחיל בבדיקה לגבי אפשרויות הויזה והדרישות לקבלתה. 

אם נרשמתם ללימודים אקדמיים בחו"ל, לרוב תקבלו ויזת עבודה לתקופה שבה אתם לומדים. לאחר שבדקתם מה נדרש ומהם הקריטריונים לקבלת ויזת עבודה, עליכם להכין ולהגיש את המסמכים והניירת לגופי הממשלה במדינה אליה אתם רוצים להתנייד. 

ייצרנו עבורכם מאגר מידע עדכני עם מדריכים להוצאת ויזת עבודה במדינות השונות:

אם אתם מתניידים לארה"ב, כדאי שתכירו איזו ויזת רילוקיישן  אתם צריכים, מכיוון שישנם מספר סוגים:

  • ויזת L: מתאימה לעובדים שמשנים את מיקום העבודה שלהם מישראל. קבלת ויזה זו תתאפשר לאנשים שהמעסיקים שלהם הגישו בקשה לויזת L,באמצעות טופס I-129.
  • ויזת O: מתאימה לאנשים העוסקים בתחומים ספציפיים כמו מדעים, חינוך ואמנות לעבודה בארה״ב בעקבות פרויקט ייחודי ארוך טווח.
  • ויזת H-1B: מאפשרת לעובדים מיומנים לעבוד בתפקידים ספציפיים בתחומים כמו רפואה, הוראה, הייטק, עריכת דין, ראיית חשבון וכו׳. בזמן שתהיו בארה״ב תוכלו להשתמש בויזה זו ולהגיש בקשה לקבלת ׳גרין קארד׳- אישור שהייה קבוע בארה״ב. בכדי לקבל אשרת ויזה מסוג H-1B, יש חובה להחזיק לפחות בתואר ראשון. ויזת עבודה זו מונפקת לתקופה של 3 שנים, עם אופציה להארכה.
  • ויזת 2E – ויזה חדשה. החל מה -1 במאי ישראלים יוכלו להגיש בקשות לוויזת E-2 –  ויזה המאפשרת עבודה בארה"ב על סמך השקעה כספית סבירה בחברה פעילה בארה"ב. בכך מצטרפת ישראל לכ-80 מדינות שכבר נהנות מאפשרות זאת שנים רבות.  

במדינות האיחוד האירופי, ישראלים בעלי דרכון אירופאי יוכלו לקבל בקלות אשרת עבודה בעוד שלמי שאין דרכון כזה התהליך מורכב הרבה יותר.

הוצאת ויזת עבודה לרילוקיישן היא תהליך ארוך ובירוקרטי אשר דורש לא מעט הכנות וידע ולכן מומלץ להיעזר בגורם מקצועי שמכיר את כל ההתנהלות הדרושה והבירוקרטיה שבדרך ויוכל לסייע ולחסוך לכם טרטורים וזמן יקר. פעמים רבות לא מקבלים בסופו של דבר את האישור המיוחל בגלל התנהלות לא נכונה, טעות במסמכים או חוסר הכרת החוק. לכן כדאי לעשות  את הכל פעם אחת מסודרת ונכונה וכך להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את הויזה שעליה אתם חולמים

אנחנו ב-OCEAN נשמח לעזור לכם בייעוץ לקבלת ויזת עבודה וסיוע בטיפול בבקשה לויזה אל מול הגורמים הרלוונטיים. 

עם הניסיון שלנו באלפי מקרים בשנה, אנו יודעים איך לטפל ולנהל את הבירוקרטיה בצורה יעילה.

לסיוע בהוצאת ויזת עבודה לרילוקיישן, צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂