חברת אושן רילוקיישן | Ocean Group

טיפים במיסוי שכדאי לכם להכיר לפני רילוקיישן

לא מעט אנשים מבצעים רילוקיישן- מעבר ממדינת ישראל למדינה אחרת, לרוב לתקופה קצרה לצרכי עבודה. כאשר תושב עוזב את המדינה לתקופה קצרה ומוגבלת בזמן הוא נחשב עדיין תושב ישראל כל עוד לא דיווח על ניתוק התושבות לרשויות המס הישראליות. תהליך של רילוקיישן יכול ליצור בלגן במיסוי- שכן יש לדווח על ההכנסות בחוץ לארץ. אז איך עושים את זה כמו שצריך? איך מתמודדים עם מיסוי רילוקיישן? קבלו כמה טיפים.

טיפים חשובים להתמודדות עם מיסוי רילוקיישן:

  1. ללמוד על שיטת המיסוי במדינה אליה עוברים– כמו שיש רואה חשבון מקומי לענייני מס בארץ יש גם רואי חשבון מקומיים במדינת היעד וחשוב לבדוק איתו את הנהלים ולהבין דרכו את שיטת המיסוי במדינה החדשה. ככל שתבינו יותר כיצד הדברים פועלים תבינו מה צריך לדווח ומה לא, ובכל מקרה מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בכל מה שקשור לנושא מיסוי רילוקיישן.
  2. לבדוק את תשלומי החובה של הביטוח הלאומי ומס הבריאות בזמן הרילוקיישן– כל תושב ישראל מחויב לשלם תשלומים לביטוח לאומי ומס בריאות ממלכתי. כל עוד הוא נחשב תושב ישראל, גם אם הוא נמצא במדינה אחרת, הוא מחויב לשלם את התשלומים האלה. לכן חשוב לסדר את המעמד מול ביטוח לאומי בכדי שלא תשלמו כפל מס כולל ביטוח לאומי במדינת היעד ותמשיכו לשלם בארץ במקביל.
  3. לבדוק זכאות להחזר מס בזמן הרילוקיישן– ייתכן ובאותה שנה או יותר בה אתם נמצאים מחוץ למדינה אתם תהיו זכאים להחזר מס לכן כדאי לכם לבדוק זאת, כאשר כדאי לדעת שבקשה להחזר מס ניתן להגיש לתקופה של עד שש שנים אחורה.
  4. לתעד את כל המסמכים המאשרים שאתם נמצאים ברילוקיישן ומעוניינים להפוך לתושבי חוץ גם אם זה לתקופה– בכדי להוכיח ניתוק תושבות ולהפוך להיות תושבי חוץ עליכם לדאוג לכמה שיותר מסמכים המעידים על ההתנתקות שלכם ולשמור את אותם מסמכים על מנת לתעד את התהליך- כל מה שקורה ביציאה מהארץ ובמהלך הרילוקיישן ועד החזרה הסופית
  5. להתייעץ עם איש מקצוע בתחום- חשוב מאוד לבצע את המהלך בעזרת אנשי מקצוע שמבינים ברילוקיישן ובעיקר בתחום מיסוי רילוקיישן– עורך דין, רואה חשבון וכל איש מקצוע נוסף שיכול לעזור ולייעץ. ברוב המקרים מומלץ להתחיל את התהליך באמצעות ייעוץ רילוקיישן שיעזור לכם לעשות סדר וילווה אתכם באופן אישי לאורך כל הרילוקיישן. 
  6. לקבל טיפים מאנשים שכבר עשו את המהלך-הכי כדאי והכי מומלץ לקבל טיפים מאנשים שכבר עברו את המהלך- עזבו את הארץ לטובת רילוקיישן, חזרו לארץ וקיבלו החזרי מס. הם יוכלו להדריך אתכם מה לעשות וגם עם אילו אנשי מקצוע כדאי לכם לעבוד.

חושבים על רילוקיישן? אולי יעניין אתכם לקרוא על – רילוקיישן לאוסטרליה – מספר עובדות שכדאי לדעת!

All rights reserved © Ocean Group 2021