חברת אושן רילוקיישן | Ocean Group

יומן רילוקיישן – אמסטרדם

אמסטרדם בירת הולנד היא לא רק חלום של צעירים שרוצים לשבת בבתי הקפה הידועים בעיר או להסתובב בשווקי הפרחים ובמדרחוב. המדינה ידועה בתור אחד יעדי הרילוקיישן המועדפים על העובדים הישראלים וזאת מכמה סיבות, כמו ימי עבודה קצרים, משכורות גבוהות, תנאים סוציאליים מעולים וחינוך בחינם. ואלה רק חלק מהסיבות.

כל הסיבות לעשות רילוקיישן להולנד

הסיבות כאמור הן רבות כאשר ריכזנו עבורכם את הסיבות העיקריות שישראלים מעדיפים את הולנד כיעד לעשות רילוקיישן:

ימי עבודה קצרים – מקובל שימי העבודה מסתיימים בחמש אחר הצהריים ולאחר שהעובד הולך הביתה לא מקובל בכלל להציק לו לא בשעות הערב ובטח שלא בסופי שבוע או בחגים ובחופשות.

התנהגות תרבותית – האזרחים ההולנדים כאנשים בכלל וכעובדים בפרט הם מאוד שקטים ומנומסים, ישרים והגונים אינם מנסים לעגל פינות ולא נכנסים זה לזה לדברים כאשר מדברים וגם לא מרימים את הקול מה שמייצר סביבת עבודה נעימה ורגועה.

עובדים יעילים – נתונים מראים שהעובדים ההולנדיים יעילים וחרוצים והתפוקה שלהם גבוהה במיוחד יחסית לשעות העבודה שלהם. הם חסכנים וקפדנים ועובדים את שעות העבודה שלהם ביעילות ובמסירות.

משכורות גבוהות – המשכורות בהולנד גבוהות בהרבה יותר ביחס לישראל באותם תפקידים ולכן הרבה מהישראלים שמבצעים את אותו התפקיד כמו שביצעו בארץ גם אם  מדובר באותה החברה ירוויחו יותר בהולנד מאשר בארץ.

הטבות מס – מהגרי עבודה אשר נכנסים למדינה ועובדים מה מקבלים הטבות מס הניתנות להם במסגרת תכנית מתקדמת של המדינה- החזר על העלויות של לעבור למדינה אחרת ולחיות מחוץ למדינה שלהם. יש לא מעט הוצאות פטורות ממס וקצבאות שהם מקבלים שמקלות על ההתמודדות הכלכלית במדינה.

חינוך חינם – המסגרת החינוכית הציבורית נחשבת למסגרת טובה במיוחד והיא ניתנת ללא עלות. מי שמעוניין לשלוח לבית ספר בין לאומי בעיקר בגלל מגבלות השפה יקבל גם על זה החזרי מס והטבות למיניהם.

תנאים סוציאליים – ישנם לא מעט תנאים סוציאליים טובים והולנד נחשבת למדינת רווחה יחסית לישראל ולעוד מדינות בעולם. לדוגמא חופשת מחלה יכולה להיות גם בגלל מצב נפשי, יכולה להימשך עד תקופה של שנתיים וימי החופש הניתנים לכל עובד ועובדת עם לפחות עשרים ימי חופש בשנה אחת. כמו כן ניתן לקחת שבועיים חופש רצופים ולא נהוג לעבוד ברוב השבועות יותר מארבעה ימים בשבוע כך שהעובד הממוצע חוזר הביתה ומקדיש את זמנו הפנוי לעצמו ולמשפחתו ולא מתעסק בעבודה עד יום העבודה הבא.

כמובן שבכל רילוקיישן, יש לקחת בחשבון את קשיי השפה, שכן רוב ההולנדים מדברים אנגלית אבל ההתנהלות הכללית כולל בירוקרטיה ולימודים נעשים בשפה ההולנדית ולכן חשוב ללמוד את השפה או לקחת בחשבון שמסגרות פרטיות של לימודים תעלנה הרבה יותר ביחס למסגרת הציבורית הניתנת ללא עלות. 

עושים רילוקיישן בקרוב? אושן רילוקיישן מזמינה אתכם לפנות לייעוץ רילוקיישן ולהיעזר בשרות של מנהל מסע שינחה אתכם בתהליך.

All rights reserved © Ocean Group 2021

All rights reserved © Ocean Group 2021