ייעוץ פנסיוני לרילוקיישן – מה חשוב לדעת?

לפני יציאה לרילוקיישן אתם נדרשים “לחשוב על הכל” ויש באמת כל כך הרבה נושאים לחשוב עליהם ולהתעסק בהם. אחד הנושאים החשובים והמעט מורכבים שיש לתת עליהם את הדעת הוא קרן הפנסיה שלכם

חשוב שיהיה מי שילווה אתכם 

בישראל קיים חוק המחייב מעסיקים להפריש לעובד כספים לקרן הפנסיה, כאשר נכללים בה כיסוי אובדן כושר עבודה, פנסיית שארים ופנסיית נכות. הפרשות לקרן הפנסיה הן בעלות השפעה על תשלומי המס בישראל ולכן לכאורה אין סיבה להמשיך לשלם לקרן הפנסיה במידה ולא חיים בישראל. אמרנו “לכאורה”, כיון שיש מקרים רבים בהם כן כדאי להמשיך ולשלם את קרן הפנסיה מסיבות שונות ולכן רק מומחה בתחום יוכל לייעץ ולעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות. 

מלווה בתחום הפנסיוני יבדוק יחד אתכם וייתן לכם את ההנחיות המתאימות לצרכים הספציפים שלכם, כמו המשך קרן הפנסיה, או הקפאתה. החלטות אלו מושפעות מגורמים שונים ביניהם הצרכים שלכם, מצבכם הבריאותי וזמן השהות שלכם במדינת היעד. מי שסובל למשל ממוגבלות או נכות, יתכן ויתקל בעתיד בקושי לעמוד בהצהרת בריאות בעת החזרה לישראל ולכן לאדם כזה מומלץ להמשיך את קרן הפנסיה. יש השפעה לקרן הפנסיה גם על ניתוק תושבות . אם קרן הפנסיה לא מנוהלת היא תגרור תשלומים רבים לבנק אשר יקשו את תהליך ההוכחה שמרכז החיים שלכם כבר לא בישראל. 

קיימת אפשרות נוספת לדאוג להמשכיות קרן הפנסיה ללא תשלום והקפאת זכויות לזמן מוגבל עד שנתיים, אבל זאת רק על ידי הנחיות של המלווה הפנסיוני. 

אם בחרתם באפשרות להמשיך את קרן הפנסיה וכיסוייה, ניתן לעשות זאת ללא זמן מוגבל ולהמשיך להיות מכוסים. 

מה יקרה לקרן הפנסיה שלי בחו”ל אם לא אטפל בה? 

במידה ועושים רילוקיישן ולא מטפלים בקרן הפנסיה, היא תהפוך להיות מסולקת. המשמעות היא שלא תהיו מכוסים בכיסויים ביטוחיים ודמי הניהול יעלו לגובה המקסימלי של 6% פרמיה ועוד 0.5% אחוז מהצבירה ומדובר בסכום גבוה. כדי להימנע מהמצבים הללו ומהגעה לדמי ניהול גבוהים כל כך, שוב זה המקום להיוועץ במלווה הפנסיוני שלכם. אנו ב-ocean  בעלי ניסיון רב שנים בטיפול במתניידים ובייעוץ בנושא ההסדרים הפנסיונים. נשמח לספק מענה וליווי בנושא, בכל שלב בתהליך. 

גם אם אתם בשלב של חזרה לישראל, חשוב שתתייעצו לגבי הנושא הפנסיוני. למשל, דעו שכאשר תחזרו לארץ המעסיק לא מחויב להפריש עבורכם לחסכון פנסיוני בששת החודשים הראשונים להעסקתכם. לכן כדאי לדאוג לכך מבעוד מועד ולפתוח קרן פנסיה פרטית. 

הירשמו לניוזלטר