יעדי הרילוקיישן הפופולריים בשנה החולפת

מהם יעדי הרילוקיישן הפופולריים השנה?

לאן רוב הישראלים בחרו להתנייד? בדקנו ומצאנו…

הרבעון הראשון של השנה הוא תמיד זמן מתאים לסיכומים והצגת נתונים המתייחסים לשנה החולפת. בפתחה של 2019, וכמי שעוסקים ברילוקיישן, בדקנו ומצאנו מהם יעדי הרילוקיישן הפופולריים לשנת 2018.

אז לאן רוב הישראלים בחרו להתנייד? על פי נתוני Ocean, זוהי רשימת חמשת היעדים הנבחרים לרילוקיישן לשנת 2018:

  • ארה"ב
  • אנגליה
  • גרמניה
  • הולנד
  • קנדה

ארה"ב – הייתה וכנראה תמיד תהיה מעצמת האפשרויות הבלתי מוגבלות עבור הישראלים והיעד המועדף עליהם לרילוקיישן. ארה"ב היא מובילת הרשימה שלנו בפער ניכר משאר היעדים. זאת כמובן בהתייחס לגודלה, להיותה מורכבת ממדינות רבות ולמגוון אפשרויות התעסוקה שהיא מציעה. בתוך ארה"ב, המדינות המועדפות על המתניידים הישראלים הן ניו יורק וקליפורניה (סאן פרנסיסקו וסיליקון ואלי).

תחום העיסוק הכי נפוץ בקרב הישראלים המתניידים לארה"ב הוא ללא ספק תחום ההייטק.

תחת מטריית ההייטק ניתן למנות את המתכנתים, מפתחי התוכנה והאפליקציות, מהנדסי התוכנה, מעצבי ווב, מנהלי מוצר ועוד ועוד. המשכורות הגבוהות שיכולות להגיע לסכומים של 10,000-15,000 דולר בחודש, ותנאי ההעסקה המצוינים בארה"ב קוסמים להייטקיסיטים הישראלים.

כשמדובר על רילוקיישן לארה"ב, חשובה ההבנה שבעצם מדובר באוסף של מדינות. כל מדינה פועלת עצמאית ויש הבדלים עצומים בין מדינה למדינה למשל מבחינת חקיקה, אשרות, ביטוחים רפואיים, פעילות מערכת הבריאות, מערכת החינוך וכדומה. לכן חשוב לפני המעבר להכיר היטב את כל החוקים והתקנות הנהוגים ביעד הרילוקיישן הספציפי שלכם.

אנגליה – הגיעה למקום השני והמכובד ברשימת היעדים הנבחרים. לונדון היא העיר שמושכת אליה את רוב המתניידים, בעיקר בשל היותה עיר תוססת ללא הפסקה שמציעה מגוון אפשרויות בתחומי העסקים, ההיי-טק, הבידור והאמנות. אמנם עלויות המחייה באנגליה עדיין מהיקרות בעולם, אולם בשנים האחרונות חלה ירידה בנתוני יוקר המחיה ובסופו של דבר בשנת 2018, לגור בלונדון יעלה לנו כנראה כמו לגור בתל אביב. גם לפרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי יהיו בודאי השלכות כלכליות.

יתרון נוסף עבור הישראלים בבחירה ברילוקיישן ללונדון, אנגליה כיעד המועדף לרילוקיישן הוא כמובן ידיעת השפה האנגלית.

תחומי העיסוק הנפוצים בקרב ישראלים המתניידים לאנגליה הם תחום ההייטק, האינטרנט, המובייל והפיננסים.

גרמניה – אחד היעדים הפופולאריים ביותר לרילוקיישן בשנת 2018 היא העיר ברלין. הסיבה העיקרית לכך היא העובדה שיוקר המחיה בה נמוך ביחס לערי בירה אחרות באירופה. בברלין וסביבתה ישנם מגוון מוסדות להשכלה גבוהה המתאימים לישראלים שהחליטו לבצע רילוקיישן לברלין למטרת לימודים. גרמניה היא מדינה סוציאלית, בה השכר החודשי הממוצע גבוה ביחס לישראל, שבוע העבודה הוא בן חמישה ימים בלבד וגם שכר המינימום נחשב גבוה ביחס למדינות אירופאיות אחרות.

תחומי העיסוק הנפוצים בקרב ישראלים המתניידים לגרמניה הם תחום התוכנה, פיננסיים, ראיית חשבון, תעשיית הרכב ועוד.

הולנד – את המקום הרביעי תופסת הולנד ובעיקר אמסטרדם. אמסטרדם כאחת הערים האטרקטיביות והתוססות באירופה, מושכת אליה לא רק כמויות של תיירים אלא גם את המתניידים הישראלים. לבעלי דרכון אירופאי רילוקיישן להולנד פשוט יחסית והם גם נהנים מזכויות והטבות סוציאליות כמו שאר האזרחים במדינה. השכר השנתי הממוצע בהולנד עומד על 90,000 יורו.

תחומי העיסוק הנפוצים בקרב ישראלים המתניידים להולנד הם תחומי ההייטק, תעשייה וניהול, הנדסה, אמנות ועוד.

קנדה – אל המקום החמישי הגיעה קנדה שנכנסה לחמישיה הפותחת רק בשנת 2018 (על פי נתוני ocean ב – 2017 הייתה זו אוסטרליה שסגרה את החמישיה).קנדה נחשבת למדינת הגירה ולאחת המעצמות החזקות בעולם מבחינה כלכלית.

היא מדורגת בין עשר המדינות הראשונות בדירוג שכר לנפש.

ישראלים רבים שרצו לשפר את רמת ואיכות החיים שלהם בחרו בשנה החולפת בקנדה כיעד לרילוקיישן. השכר הממוצע בקנדה גבוה משמעותית מהשכר בישראל, יוקר המחיה נמוך יותר, מערכת החינוך נחשבת לאיכותית מאד והקהילה היהודית בקנדה היא מהגדולות בעולם. השפות הרשמיות בקנדה הן אנגלית וצרפתית וזהו יתרון נוסף למתניידים הישראלים.

זוהי רשימת חמשת המובילים שלנו ב- 2018, וככל הנראה גם ב-2019 ארה"ב תמשיך ותוביל את הרשימה. 

על היעדים המבוקשים בשנת 2020 – במאמר הבא: 
איך הקורונה השפיעה על המתניידים? 

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂