כיצד כדאי לבחון הצעה לרילוקיישן?

קיבלתם הצעה לרילוקיישן מטעם העבודה? לא יודעים אם כדאי ללכת על הצעד הזה?  ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם:

משכורת בסיס

הסעיף הראשון והמורכב ביותר בבחינת ההצעה לרילוקיישן הוא משכורת הבסיס. יכול להיות שהשכר שיוצע לכם יהיה גבוה משמעותית מהשכר שאתם מרוויחים כיום אבל יוקר המחיה ביעד אליו אתם עוברים כפול מהארץ.

כדאי לבדוק את עלויות הדיור והמחיה ביעד אליו אתם עוברים ולהבין קצת את המשמעויות הכלכליות של זה ובנוסף להביא בחשבון שהחודשים הראשונים למעבר לא תמיד מאפשרים לשני בני הזוג לעבוד עם ההגעה מה שאומר שהמשפחה תחייה ממשכורת אחת בלבד.

דיור

האם יש לכם סעיף דיור בתקציב?

נושא הדיור הוא נושא מורכב בהצעה לרילוקיישן שגם כאן השאיפה היא להעתיק את איכות החיים שלכם ולא לרדת בה. שאלו את עצמכם – איפה תרצו לגור? בעיר? בפרברים? תרצו בית מרוהט או ריק? קרוב לעבודה או קרוב לבתי הספר של הילדים? לכל החלטה ובחירה יש משמעות כלכלית שעשויה להשפיע על ההוצאות החודשיות שלכם

ויזה ואישורי עבודה

נושא הויזה ואישור העובדה נראה ברור מאליו במיוחד כאשר ההצעה לרילוקיישן הגיעה ממקום העבודה, אבל עדיין – ישנן חברות שלא מממנות את נושא הויזה והאישורים הכרוכים בזה. זה אמנם לא הוצאה גדולה מידיי אבל הבירוקרטיה מורכבת מאוד.

איתור מוסדות חינוך לילדים

האם מקום העבודה מסייע באיתור מוסדות החינוך לילדים? בתשלומי שכר הלימודים? זהו רכיב שיכול לייקר מאוד את כל נושא הרילוקיישן. שכר לימוד בבית ספר פרטי יכול לנוע בין 10 ל60 אלף דולר בשנה.

ביטוח בריאות

לא לכל מדינה יש מערכת בריאות ציבורית נוחה ויעילה, לכן יהיה עליכם לעשות ביטוח בריאות פרטי, עלות ביטוח פרטי עשויה להגיע לכמה מאות דולרים בחודש. זהו סכום לא מבוטל ולכן רצוי לקחת זאת בחשבון.

הוצאות רכב

האם תצטרכו רכב צמוד? במדינות עולם שלישי תצטרכו נהג צמוד. רצוי להבין את עלויות הרכב והביטוחים כחלק משכלול ההוצאות החודשיות.

מיסים

זהו נושא מורכב שיש להתייחס אליו בכובד ראש. רצוי לפנות לייעוץ מס רילוקיישן המומחה בנושא מס כדי להבין לעומק את מדיניות המיסים במדינת היעד שלכם. מומלץ להציף את השאלה במעמד החוזה- האם המסים מקוזזים משכרכם או שמא אתם תצטרכו לדאוג לזה לבד?

חופשת מולדת

טיסות לביקור המשפחה בחגים כרוכה בלא מעט כסף במיוחד אם מדובר ביעד רחוק. האם יממנו לכם טיסות למטרת חופשת מולדת? אם כן- האם לכל המשפחה? וכמה פעמים בשנה?

חופשת מולדת

ייתכן שבשלב מסוים תרצו לחזור לביתכם בישראל, וכמו היציאה, גם החזרה כרוכה בהוצאות כמו שילוח, השכרת ריהוט עד שהמכולה תגיע, דיור זמני ועוד…

אלו היו הנושאים העיקריים שעליהם כדאי לשים לב כאשר מקבלים הצעה לרילוקיישן ולפני שמגיעים למעמד חתימת החוזה. באופן כללי, ככל שתבינו ותכירו לעומק את היעד אליו אתם מיועדים לעבור, כך תוכלו להגיע מוכנים למעמד החתימה על הסכם הרילוקיישן שלכם.

זכרו שאחרי החתימה על ההסכם יהיה קשה לשנות סעיפים בחוזה ולכן רצוי להיערך מראש לפני החתימה.

מרגישים שאתם זקוקים לייעוץ מקצועי לפני החתימה על הסכם רילוקיישן?

מזומנים לדבר איתנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב delicious
שיתוף ב digg
שיתוף ב weibo
הירשמו לניוזלטר