מה זה בעצם רילוקיישן?

שמעתם את המושג רילוקיישן בעבודה ולא הבנתם על מה מדובר? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

כאשר מדברים על רילוקיישן מתכוונים לתהליך המעבר של העובד והעתקת מגוריו ממדינה אחת לאחרת בעקבות התפתחות החברה או בעקבות הצעת קידום עבור העובד. המושג רילוקיישן מוכר גם כאשר מדברים על המעבר למדינה אחרת בגלל לימודים בחו”ל.

תהליך הרילוקיישן דורש סבלנות רבה מכיוון ויש צורך לטפל בלא מעט סוגיות הדורשות התייחסות, למשל: אשרות עבודה, שילוח הציוד, ביטוחים, מציאת מסגרת חינוך עבור הילדים ופעולות נוספות הדורשות זמן. כדי לבצע את התהליך בצורה הנוחה ביותר מומלץ לפנות לחברה מקצועית הנותנת שירותי רילוקיישן, שכן יש בידיה מידע עדכני על ארץ היעד, ובנוסף תכיר בכל הדרישות לרשויות השונות.

מהן ההכנות לרילוקיישן?

כשמדברים על רילוקיישן מדברים על כל תהליך המעבר עד סופו, ולכן התהליך כולל בתוכו את כל הנושאים במסייעים לשהייה תקינה בארץ המעבר תוך התייחסות לארץ המוצא. במידה ומדובר במעבר לבד בין הנושאים שיש לעסוק בהם יהיה נושא ביטוח הבריאות, נושא המיסים, מגורים, תרבות עסקית ועוד..

חשוב להבין שהתעסקות צריכה להיות גם עבור ארץ היעד וגם עבוד הארץ ממנה מבצעים את המעבר, מכיוון והמעבר הוא זמני ויש צורך במענה למשל רפואי בארץ אליה אתם עוברים אך עם זאת חשוב לשמר את זכיותיהם כאשר תחזרו לארץ, לכן גם נושא הביטוח הלאומי רלוונטי בתהליך. בנוסף לכל יש להכיר בחובות המס, כמו בחובת דיווח מס על ההכנסות שהופקו מחוץ לישראל.

אם למעבר מצטרפים גם בני המשפחה, התהליך עלול להפוך לארוך יותר מכיוון ויש צורך בלמצוא תנאי דיור שמתאימים לכל אנשי הבית, למצוא מסגרת חינוכית עבור הילדים, אשרת עבודה עבור בן או בת הזוג וכמובן טיפול בכל הנושאים הקשורים בביטוחים גם עבורם.

למי חשובה הצלחת הרילוקיישן?

הצלחת הרילוקיישן תלויה ברובה בהצלחת השתלבות העובד במקום העבודה החדש בארץ היעד, הצלחה התלויה גם בהתאקלמותו של העובד התאמה לציפיותיו וכד’. אי לכך, הצלחת התהליך חשובה גם עבור החברה ממנה נשלח העובד וגם עבור העובד, שכן חוסר הצלחה במעבר עלולה להיות הוצאה מיותרת לחברה, ולכן במהלך תהליך הרילוקיישן חשובה התמיכה של החברה ממנה הוא נשלח, תוך תיאום ציפיות ואף לווי העובד בתהליך.

איך מתחילים את התהליך?

רילוקיישן הוא תהליך ארוך ולא פשוט ולכן חשוב לבצע אותו לאט ובזמן. חברת רילוקיישן מכירה בכל תהליך המעבר ותדע לתת לכם מענה לכל חלקי התהליך. מכיוון והתהליך אורך ומסורבל ולעיתים גובל בביורוקרטיות הקשורות במיסים וביטוחים, חברה מנוסה בתחום תדע להוביל אותכם מרגע החתימה על החוזה ועד לתהליך המעבר ואף השיבה ארצה.

 

חושבים לעשות רילוקיישן בקרוב? אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו ולקבל עזרה בתהליך המעבר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב digg
הירשמו לניוזלטר

All rights reserved © Ocean Group 2021