למה כדאי לעשות רילוקיישן לברלין?

פרט מסקרן לגבי ברלין הוא שמדובר בעיר שופעת בהיסטוריה ובמסורת. במקביל, היא גם נמצאת בחוד החנית של מספר שינויים תרבותיים. פופולרית במיוחד בקרב צעירים, אם אתם שוקלים רילוקיישן לברלין – יש לה מה להציע.

יוקר המחיה

בהיותה במקום השלישי בעולם מבחינת כוח כלכלי מדיני, אפשר לטעות ולחשוב שרמת יוקר המחיה בבירת גרמניה היא גבוהה. למעשה, רמת יוקר המחיה בברלין היא באופן יחסי נמוכה.

שכירת נכס, טיולים ופעילויות תרבותיות – כל אלו יעלו בזול. לדוגמה, מחיר הנסיעה ברכבת התחתית בעיר הוא 1.60 אירו, וזה נחשב להגיוני לפי כל הסטנדרטים. אפילו במסעדות – המלצרים לא מצפים לטיפ. אם אתם מרגישים חובה להשאיר דמי שירות, 5% ייחשבו למספיקים בהחלט.

שוק התעסוקה

גרמניה ידועה בתנאי העבודה המשובחים שלה, והעובדים בברלין נהנים מהמשכורות בין הגבוהות בעולם, לכן לא מפתיע שרבים שוקלים רילוקיישן לברלין למטרות עבודה. יחד עם הטבות נדיבות, מערכת רווחה יעילה והגנה ממשלתית על מקום העבודה, קל לראות למה התעסוקה בברלין מושכת קהל רב.

ואיך נשמע לכם שבוע עבודה של 35 שעות ו-40 ימי חופשה שנתית? החל מיולי 2013 ברלין עומדת על 6.8% אבטלה בלבד – כשמדובר בחצי מהממוצע האירופאי – חדשות מבטיחות למי שמתכנן הגירה. גם יזמים יכולים לקבל השראה מהעיר ולהקים את הפרויקט הראשון שלהם בזמן השהות בה. עם קהילת סטארט אפ משגשגת, ברלין מהווה מרכז של יצירתיות לחברות כמו SOUNDCLOUD ו–BETTER PLACE. עסקים רבים גם משתמשים בחלל משותף, כשניתן לשכור שולחנות ספציפיים במשרדים או בבתי קפה עבור מחיר סביר.

רילוקיישן לברלין - תהנו מהתרבות

בשנים האחרונות ברלין מושכת אליה זן חדש של אמנים צעירים ומודרניים שהשפעתם מורגשת ברחבי העולם. כולם כבר יודעים שברלין הפכה למרכז משיכה לכל אוהבי התרבות עם יותר מ-1,500 תיאטראות, יותר מ-300 גלריות אמנות, כ-250 ספריות ציבוריות, יותר מ-175 מוזיאונים, 130 בתי קולנוע ושלושה בתי אופרה..!!

חיי הלילה לעולם לא נפסקים ואם אתם חובבי מוסיקה אלקטרונית, בירתה של גרמניה היא המקום לחגוג בו עם טכנו והאוס. הפאבים והמועדונים בעיר פתוחים כמעט בכל שעות היממה; בברגהיין למשל, המועדונים פותחים את הדלתות ב-1 בלילה בסופי השבוע ולא סוגרים אותן עד לצהרי יום ראשון.

ידידותית לסביבה

ברלין נחשבת כרגע לעיר איכותית לסביבה, ולמרות שגודלה עובר את זה של ניו יורק, יש לה מערכת תחבורה ציבורית יעילה ביותר. בעיר פועלות רכבת תת קרקעית שכוללת כ-170 תחנות, מערכת חשמליות מפותחת ורשת גדולה של אוטובוסים. משמעות המבחר הזה – פחות פקקי תנועה ופחות זיהום אוויר.

בנוסף, ברלין מציעה תכנית השכרת אופניים מצוינת, כשהרוכבים מהווים כ-15% מדרכי ההתניידות בעיר. עם יותר מ-400 מיילים של שבילי אופניים ותחנות לאופניים בכמעט כל פינת רחוב, רכיבה עליהם נחשבת לאחת מהדרכים הטובות ביותר להתניידות עירונית. כשהשכרת אופניים עולה החל מ-8 סנט לדקה, מי לא יתפתה?

הירשמו לניוזלטר