חברת אושן רילוקיישן | Ocean Group

חושבים לעשות רילוקיישן לפורטוגל?

פורטוגל היא מדינה שמושכת אליה בכל שנה מיליוני תיירים מכל העולם. האוכל הטעים, המקומיים מסבירי הפנים, הארכיטקטורה המקומית וההיסטוריה הופכים אותה למדינה שרק רוצים לגלות עליה עוד ועוד דברים. אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן לפורטוגל, כדאי שתקראו את הרשימה שהכנו עבורכם.

6 דברים שכדאי לדעת ולהכיר לפני שאתם נוחתים בפורטוגל:

לפורטוגל יש קצב משל עצמה

למרות שאנחנו חיים בעולם מהיר ומידי, הפורטוגלים לא ממהרים לשום מקום. אם אמרו לך שמשהו יטופל תוך שעתיים, כדאי שמראש תתכוננו שזה ייקח פי שתיים זמן.

הפורטוגלים לא ממהרים, יש להם זמן והרבה ממנו. אם הבטיחו לך פתרון בעיה תוך שלושה ימים, אם היא תיפתר אחרי שלושה שבועות זה יחשב כטיפול מידי בבעיה. לכן, ההמלצה שלנו היא להיאזר בהרבה סבלנות.

לכן, אחת מהמילים הראשונות בפורטוגזית שכדאי שתלמדו היא המילה לאט – DEVAGAR.

נא לא להפריע

כמו האיטלקים, גם הפורטוגלים אוהבים לנוח ולאכול בנחת בשעות הצהריים. בניגוד לישראל בהן שעות המנוחה הן שתיים לארבע, בפורטוגל כל המדינה יוצאת להפסקת צהריים בין השעות 12:30-14:00, כך שאל תצאו לסיבוב שופינג כי תגלו שהחנויות סגורות.

תחזית מזג האוויר היא בגדר המלצה בלבד

אם מזג האוויר מאוד ברור בארץ שלנו, בקיץ חם מאוד ובחורף גשום. הרי שבפורטוגל ביום אחד תוכלו להרגיש חום, גשם, רוח וקור.

כן, מזג האוויר בפורטוגל מתחלף במהלך היום בגלל הקרבה לאוקיינוס ולכן מומלץ שתמיד תקחו איתכם בתיק משקפי שמש, כובע צמר, מטריה ומעיל קל. עדיף תמיד להיות מוכנים לכל שינוי במזג האוויר, מאשר לחפש חנות לקנות בה מטריה או בגדים להחלפה.

קרמיקה בכל מקום

הכירו את האַזוּלֵז’וֹש (Azulejos) אלו הם אריחי קרמיקה שהגיעו במקור מהולנד. האריחים צבועים בגווני כחול ולבן ומעוטרים בעיקר בפרחים מעטרים את תחנות הרכבת, את הכנסיות, את הארמונות, בניינים ציבוריים ופרטיים ישנים וחדשים. האריחים נפוצים ברחבי המדינה ותוכלו למצוא אותם במגוון צורות, צבעים ועיטורים.

המאפה הלאומי

אם תרצו לקנות בפורטוגל קפה ומאפה רב הסיכויים שיגישו לכם לצד הקפה את המאפה הלאומי המוכר בשמו פסטל דה נאטה. זהו מאפה מתוק העשוי מקערת בצק קטנה מלאה בטארט ביצה עם קרם מתוק שמקושט באבקת סוכר ונגיעות קינמון.

מכיוון שהפסטל דה נאטה הוא די קטן ואפשר לסיים אותו בשני ביסים, מומלץ להזמין מראש כמה יחידות כי אחרי שתטעמו בטוח שתרצו ממנו עוד ועוד.

מדינה בלי פלסטיק...כמעט

החל משנת 2020 נחקק בפורטוגל חוק האומר כי אסור לשווק לצרכנים שקיות פלסטיק שקופות או מגשי פלסטיק שקופים לממכר מזון (פירות, ירקות ולחמים).

בנוסף, הוחלט כי גם תאסר מכירת סכו”ם מפלסטיק. אלה הם רק חלק מהחוקים שהופכים את פורטוגל למעצמת מיחזור וקיימות.

 

ברילוקיישן לפורטוגל יש יתרונות וחסרונות – וכתבנו על כך בעבר – כאן 

All rights reserved © Ocean Group 2021