תפריט

מיסוי בינלאומי - החזר מס הכנסה בחול, ברילוקיישן

החלטתם לצאת לרילוקיישן, התחלתם לחפש פתרונות דיור, מסגרות לילדים, דרכי שילוח לרהיטים ולחפצים שלכם.. יש עוד נושא מורכב שחייבים לתת עליו את הדעת והוא מיסוי בינלאומי.

 

לרוב התחום דורש ייעוץ של מומחים. מיסוי בינלאומי בפרט ברילוקיישן מעורר הרבה שאלות ולכן חשוב לתכנן הכל מראש כדי להימנע מטרטורים, הפתעות תשלום כפול וכמובן בסופו של דבר גם לחסוך כסף.


החזר מס בחול

ישראלים רבים ששוהים או עובדים בחו”ל ממשיכים לשלם מיסים כאן בישראל בצורה קבועה ומסודרת ובחלק מהמקרים מגיע להם החזר מס בחול בגלל חישוב שנתי גבוה מידי שלא לוקח בחשבון את השהייה בחו”ל. איך להימנע מתשלום כפל מס? צריך להכיר את אמנת המס בין ישראל למדינת היעד שלכם. למשל, אם שהיתם ועבדתם באיטליה מספר שנים אין סיבה שתשלמו גם למס הכנסה בישראל וגם באיטליה.

 

אם עשיתם כך, מגיע לכם החזר מס בחול ואתם יכולים להגיש בקשה לקבלת ההחזרים. במידה ומדינת היעד אינה חתומה על אמנת מס עם ישראל, שתי המדינות ידרשו מכם תשלום מס עבור ההכנסות.

 

החזר מס בחול משתנה בין מקרים בהם ישראלים מועסקים על ידי חברות ישראליות לבין אלה שמועסקים על ידי חברות זרות. מגיעים להם החזרי מס שונים. ניתן להגיש בקשות להחזרי מס גם עד שש שנים רטרואקטיבית.


ניכוי הוצאות

עוד נקודה חשובה בעניין של החזר מס בחול היא העובדה שיש אפשרות להגיש בקשות להחזרים עבור הוצאות הנחשבות למוכרות כגון תשלום שכר דירה, טיסות, הוצאות חינוך של הילדים, אחזקת רכב וכדומה. ניכוי ההוצאות מאפשר להקטין את חבות המס בישראל וכך לקבל החזרי מס עבור שהייה בחו”ל במקרים בהם גבו מכם מס גבוה מידי. אז לא כדאי לוותר על החזר שמגיע לכם.


מיסים וניתוק תושבות

במקרה של רילוקיישן, מס הכנסה מתייחס בצורה שונה אם ניתקתם או לא ניתקתם תושבות. מה זה אומר לנתק תושבות? המדד הוא איפה נמצא מרכז החיים שלכם ועיקר הקשרים הכלכליים, המשפחתיים והחברתיים שלכם. כמו כן, כמה ימים בשנה שהיתם בישראל וכמה מחוץ לישראל. כדי לנתק תושבות צריך להוכיח שמרכז החיים שלכם כבר אינו בישראל. אם לא ניתקתם תושבות, אתם נחשבים עדיין אזרחי מדינת ישראל ותדרשו לשלם מס לרשויות המס כאן בארץ. בכל מקרה, בין אם ניתקתם או לא ניתקתם תושבות, תידרשו להגיש מידי שנה לרשויות המס דיווחים על ההכנסות מהשנה החולפת.

 

מחפשים את מדריך המס לביצוע רילוקיישן? מידע הקשור למיסוי בינלאומי? היועצים של Ocean, עורכי דין ורואי חשבון המומחים לענייני מיסוי ברילוקיישן, עומדים לשירותכם.

הירשמו לניוזלטר