חברת אושן רילוקיישן | Ocean Group

עושים רילוקיישן לאירופה? הינה מספר כללים על מיסוי שכדאי להכיר

רוב הישראלים שעוברים ברילוקיישן לאירופה עושים זאת כעובדים שכירים בחברות אשר שולחות אותם לצורך רילוקיישן. אותם ישראלים חוזרים לארץ ואז מתחיל כל הבלגן עם המיסוי… לצורך כך ההמלצה היא לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי בנושא מיסוי רילוקיישן –  הסדרת מס והחזרי מס מול רשויות המס בישראל אחרת תמצאו את עצמכם בתוך בלגן אחד גדול עם כאב ראש אחד גדול ומתמשך.

התמודדו עם מיסוי רילוקיישן- סדרו הכל לפני היציאה מהארץ:

החוכמה היא לסדר את כל העניינים החשובים, בעיקר ענייני המיסוי לפני שיוצאים מהארץ לרילוקיישן בכדי שכשתחזרו לארץ כל עניין המיסוי יהיה קל יותר ומסודר יותר.

חשוב לדעת ששיטת המיסוי בישראל נהוגה ברוב המדינות בעולם והשיטה הינה שיטה מעורבת- מפעילים שיטת חיוב במיסוי אישי על תושב המדינה ומיסוי טריטוריאלי על כל מי שנחשב תושב חוץ.

שיטה זו מאפשרת להטיל מס על כל ההכנסות של כל מי שנחשב כתושב ישראל- בין אם הוא חי בארץ או נמצא במדינה בארץ ולהטיל מס גם על תושבי חוץ אשר הכנסותיהם הופקו בארץ. בנוסף, השיטה מאפשר זיכוי ממיסים כפולים עם רוב מדינות העולם.

מיסוי רילוקיישן עוד כמה דברים חשובים שכדאי לדעת:

  1. כל אזרח ישראלי אשר לא הסדיר את מעמדו טרם עזיבת הארץ ממשיך להיות תושב ישראל והוא מחויב בתשלום מיסים בארץ וגם בדיווח על הכנסות בין אם הן התקבלו בארץ או בחוץ לארץ.
  2. כל עוד תושב ישראל לא הודיע לביטוח לאומי על תקופת הרילוקיישן הצפויה ולא הסדיר את מעמדו מולם הוא ימשיך לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות ממלכתיים שהם תשלומי חובה של אזרחי המדינה. חשוב לעשות זאת בכדי לא לשלם גם דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות במדינה בה עוברים לגור.
  3. מס יציאה– מס יציאה הוא מס שמוטל על הנכס של אדם כאשר הוא מחליט להפסיק להיות תושב ישראל. אותו נכס ייחשב שנכס שנמכר יום לפני שאוו אדם הפסיק להיות תושב ישראל. האדם יכול לבחור אם לשלם את המס ביום שהוא מפסיק להיות תושב ישראל או לשלם את המס ביום בו הוא מוכר את הנכס בפועל.
  4. בכל מדינה כמובן יש שיטת מיסוי שונה וחוקים ותת חוקים ולכן מעבר להתייעצות עם אנשי מקצוע בארץ- עורכי דין שזה תחום המומחיות שלהם ורואי חשבון- חשוב מאוד גם להתייעץ עם אנשי מקצוע מקומיים בארץ היעד.
  5. במידה ואתם מכירים אנשים בעבודה שלכם או אנשים ממקומות עבודה אחרת שגרו באותה מדינה אליה אתם עוברים וכבר עברו את התהליך כדאי שתתייעצו איתם על התהליך ואם יש להם טיפים ועצות ואנשי מקצוע להמליץ עליהם.

מידע נוסף בנושא מיסוי רילוקיישן קראו ב – טיפים במיסוי שכדאי לכם להכיר לפני רילוקיישן.

לקבלת ייעוץ רילוקיישן ניתן לפנות אלינו ואחד היועצים שלנו ישמח ללוות אתכם באופן אישי ומקצועי לאורך כל תקופת הרילוקיישן. 

All rights reserved © Ocean Group 2021