עבודה בטורונטו - הזדמנות למינוף הקריירה

טורונטו
כלכלה מקומית

עבודה בתחום הפיננסי בטורונטו היא הזדמנות מצוינת לפיתוח קריירה. העיר מהווה בית לאחד מהרבעים הפיננסיים הגדולים בעולם, שרובו נמצא ברחוב ביי (Bay Street). העיר משמשת גם כמרכז עסקי בכל הקשור בבידור ותקשורת, במיוחד בתחום הפרסום ותעשיית הסרטים. הרבה סרטים הוליוודים מופקים על ידי חברות המפעילות נציגויות וחברות בת בטורונטו. למרות שהרבה מבסיסי המבצעים בתחום התעשייה יצאו מגבולות העיר כדי לקצץ בעלויות, משרדי ההנהלה של חברות אלה עדיין נמצאים ברובם בתוך העיר.

חוץ מהעיר עצמה, כשמדברים על טורונטו אי אפשר שלא להתייחס למחוז כולו (GTA), שאחראי על חלק גדול מהתוצר הלאומי הגולמי של המדינה ומהווה בסיס אם לכ-40% מהחברות העסקיות של קנדה. מחוז טורונטו מתגאה במגוון הרחב של הענפים העסקיים, וההזדמנויות הרבות לרילוקיישן מעידות על כך.

אם אתם מחפשים עבודה בתחום הפיננסים, האפשרות הטובה ביותר היא לעבוד בעיר עצמה. אך כשמדובר בענפים אחרים כמו מחשוב, פיתוח תוכנה ותקשורת, ניתן למצוא הזדמנויות תעסוקה מצוינות גם בערים הסמוכות. ענפי המחשוב ופיתוח התכנה התפתחו מאוד בשנים האחרונות ומהווים מוקד עולמי למהנדסים מכל העולם. בנוסף להנדסה, כמעט חצי מכמות המוצרים המיוצרים במדינה, מיוצרים במחוז טורונטו.

הזדמנויות תעסוקה לזרים בטורונטו
הזדמנויות תעסוקה לא חסרות בטורונטו, במיוחד בתחומים בהם יש מחסור בטאלנטים. אם אין לכם כישורים כאלה, מציאת עבודה עלולה להיות מסובכת במקצת. התחרות על מקומות עבודה קשה וזרם התושבים הקנדים שמהגרים לטורונטו, בתקווה למצוא עבודה, הוא יחסית גדול.


הדרך הטובה והנוחה ביותר להבטיח לעצמכם עבודה בטורונטו היא על ידי קבלת משרת רילוקיישן בחברה מסוימת בעיר. אם אתם עובדים בחברה בינלאומית, הסיכוי שהם מפעילים נציגות או חברת בת בטורונטו יחסית גבוה. הממשלה נותנת תמריצים רבים כדי למשוך חברות בינלאומיות שמעוניינות להשקיע במחוז טורונטו. מעבר לתמריצים כספיים, הממשלה מקלה מאוד בהליכים הביורוקרטיים, כך שפתיחת נציגות בטורונטו היא יחסית קלה.

מציאת עבודה

הצעד הראשון במציאת עבודה יהיה למצוא מעסיק שיוכל להציע לכם חוזה. כל ישראלי שגר בטורונטו יספר לכם שהעבודות הטובות באמת אינן פתוחות בפני אנשים חדשים שמגיעים לעיר. הסיבה פשוטה, אם עדיין לא גרתם בטורונטו ולא יצרתם רשת של קשרים עסקיים בעיר, הסיכויים הם שכלל לא תשמעו על הרבה אפשרויות תעסוקה מפה לאוזן.

הרבה מהעבודות הטובות כלל לא מפורסמות בפומבי. זמן זה כסף, ופרסום מודעות מבזבז את שניהם. אם במקרה יש לכם קשרים בעיר, בין אם חברים, עמיתים לשעבר או שותפים עסקיים, יהיה זה רעיון טוב ליצור אתם קשר. במידה שאין לכם, לא תהיה לכם ברירה אלא לחפש באינטרנט ובפורטלים השונים.

טורונטו מעניינת אותך?
הירשמו לניוזלטר

All rights reserved © Ocean Group 2021