על תרבות עסקית בעולם הרילוקיישן

נשלחתם לעשות רילוקיישן? בטוח שההתרגשות בשיא, אבל לפני שאתם מתחילים לארוז כדאי שתכירו במושג “תרבות עסקית” והתחילו ללמוד עליה בהקשר של היעד.

מהי תרבות עסקית?

תרבות עסקית היא תרבות הקיימת אצל קבוצה של אנשים המאפשרת עיבוד מידע ומתן תגובה באופן המקובל בקבוצה. התרבות העסקית מייצרת יכולות פרקטיות לתקשורת בצורה מיטבית בקבוצה ויכולה לכלול נורמות, תנועות גוף, הבעות, מחוות קולות ועוד.. מצב של פערי תרבות עלול להיווצר במקרה בו אדם רגיל לתרבות אחת ויפעל על פי הנורמות שלה בתרבות אחרת.

 

כאשר עושים רילוקיישן או עסקים ככלל בארץ אחרת, מומלץ ללמוד על התרבות העסקית לפני בגלל פערי התרבות העסקית בין הארצות. כדי להבין יותר את ההבדלים בין פערי התרבות, נציג לכם בקצרה את התרבות העסקית בסין בארצות הברית ובישראל:

  • על התרבות העסקית האמריקאית -בקצרה

התרבות העסקית באמריקה שונה בתכלית מהתרבות הישראלית, והעיקרון העיקרי בו הם דוגלים זה זמן שווה כסף, צורת התקשורת שלהם היא ישירה ויש חשיבות גבוהה בהערכה ואמון. אנשי העסקים בארצות הברית שמים דגש קודם על עסקים, הם ישירים וכנים ולא חוסמים את האפשרות של לערבב עסקים ומשפחה. אמריקאים דייקנים ומייחסים חשיבות גבוהה לזמנים שנקבעו מראש, ולרושם ראשוני הוא עניין חשוב עבורם.

  • על התרבות העסקית הסינית – בקצרה

תרבות עסקית נוספת הנפוצה בעסקים הישראלים היא התרבות הסינית:
התרבות העסקית הסינית מתבססת על סבלנות, כבוד נימוס וקשרים אישיים. התרבות הסינית מדויקת גם מבחינת זמנים, ולא מתעלמת מהפרטים הקטנים. הסינים דייקנים ולא מחפפים, מאמינים בעסקים עם חברים, הם אנשי שיחה וקשר אישי הוא בעל חשיבות גבוה עבורם.

  • התרבות העסקית הישראלית – בקצרה

לעומת זאת, התרבות העסקית הישראלית שונה גם מסין וגם מארצות הברית. היא מסתמכת על תחושות בטן גם בעסקים, חוסר סבלנות הוא דבר מוכר והרצון לשמוע את מהות הפגישה בהתחלה נחשב נורמלי בעסקים. בתרבות הישראלית נמנעים מלערבב עסקים ומשפחה, התפרצות במהלך דיון לא בהכרח אומר חוצפה ולרוב זמנים משתנים ואיחורים נחשב דבר רגיל.

לסיכום,

כמו בכל תחום בחיים, גם בעסקים יש כללים המשפיעים על קוד ההתנהלות, ולכל תרבות יש את הנורמות וההתנהגויות שלה שכדאי להכיר, ולכן הכנה ולמידה של התרבות העסקית בארץ היעד מומלצת כחלק מההכנה לרילוקיישן, באיחוד כאשר מדובר על משרה בתחום ההייטק.

 מתכננים רילוקיישן בעולם? בואו להתייעץ עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להתכונן למעבר.

הירשמו לניוזלטר