צ'קליסט: כך תכינו את חיות המחמד לרילוקיישן

חיית המחמד שלכם היא חלק בלתי נפרד מהמשפחה, וכשחושבים על רילוקיישן צריך לקחת בחשבון שגם עם חיית המחמד נדרשות הכנות והערכות לקראת המעבר. גם לחיית המחמד ייקח זמן להסתגל למקום חדש. כל אחד מבני המשפחה צריך לעבור תהליך של הכנה ולהבין מה הולך לעבור על בעל החיים האהוב שלהם, ממש כמו תהליך מעבר והסתגלות שיעבור על כל אחד מכם ומה התפקיד של כל אחד ואחד בתהליך זה.

צריך להבין שהמעבר מלחיץ את בעל החיים וכדי להקל עליו מומלץ להקדיש לו תשומת לב ולדאוג לקחת אתכם כמה שיותר חפצים המוכרים לו. כשאתם מגיעים לביתכם החדש, קבלו בהבנה התנהגויות חדשות של בעל החיים שאופייניות להסתגלות כמו הסתגרות, הסתתרות ועוד. הרבו להסתובב איתו בבית ובחוץ להכיר את סביבתו הקרובה. 

מלבד הפן הרגשי, בתהליך המעבר עצמו יש חוקים ותקנות שמשתנות מיעד ליעד ולכן חשוב לערב גורם מקצועי מלווה שיודע היטב מה זה אומר רילוקיישן עם בעל חיים ומכיר את החוקים השונים.

לפניכם רשימה של שלבים שונים בתהליך ומה אתם נדרשים לעשות בדרך עם בעל החיים שלכם לרילוקיישן: 

  • כשמתכוונים לקחת חיית מחמד לחו"ל, מומלץ קודם כל לעבור על חוקי היבוא של מדינת היעד ועל התקנות של הרשות הווטרינרית שם כדי להימנע מהסגר או קנסות כספיים. 
  • השלב הבא הוא בחירת חברת התעופה עמה תטוסו. בשלב זה יש לבדוק היטב את מדיניות חברת התעופה הספציפית ביחס להטסת חיות מחמד. לפני הזמנת כרטיס הטיסה, חשוב לציין בפני חברת התעופה את הסוג, גודל, גזע וגיל חיית המחמד. 
  • כאשר מטיסים בעל חיים, נדרשת תעודת בריאות בינלאומית שחתומה בידי וטרינר מוסמך ומאשרת שבעל החיים אכן בריא. תעודת בריאות כזו יכול להנפיק וטרינר פרטי או שניתן להיעזר בשירותים הוטרינריים. 
  • בעל החיים שטס עמכם חייב להיות בעל שבב אלקטרוני מיוחד שניתן לקריאה על ידי קורא שבבים שעומד בתקנים שקבע ארגון התקנים הבינלאומי. 
  • בעל החיים חייב להיות מחוסן נגד מחלת הכלבת .
  • כיצד מתבצעת בפועל הטסת בעלי חיים? תלוי במספר גורמים כמו מדיניות חברת התעופה, סוג וגודל חיית המחמד, זמינות וכדומה. בעלי חיים קטנים יכולים לקבל אישור לטוס עם בעליהם בתא הנוסעים. בעלי חיים גדולים יותר, יטוסו בתא המטען באזור מיוחד ייעודי לחיות מחמד. במקרים אחרים, וכאשר בעל החיים טס ללא ליווי, חיית המחמד תוטס בתא המטען כמטען מסחרי ואז יש להנפיק עבורה שטר מטען שישמש לזיהוי במדינת היעד, בדומה לדרכון נוסעים, מבחינת חברת תעופה והמכס
  • כשמדובר בהטסת בעלי חיים, אחד התנאים הבסיסיים הוא הטסה בכלוב הטסה תקני. הכלוב חייב לעמוד בתקנים של חברת התעופה וכמובן להתאים לחיית המחמד מבחינת הגודל. אם כלוב ההטסה אינו עומד בתקנות חברת התעופה, יש לה אפשרות לבטל את כרטיס הטיסה של בעל החיים. כדאי להרגיל את חיית המחמד שלכם לכלוב לפני הטיסה. 
  • בשדה בתעופה, כחלק מההליכים הבירוקרטיים, יבדקו שיש ברשותכם כל המסמכים הדרושים כולל תעודת הבריאות הבינלאומית החתומה, כמו כן יבדקו שכלוב ההטסה תקין. 
  • מומלץ לא להאכיל את חיית המחמד שלכם לפני הטיסה, רק לספק לה כמות גדולה של מים לפני ואחרי הטיסה. 
  •  לעיתים יש צורך בפנסיון – פתרון לינה או מנוחה לבעל החיים לפני הטיסה, במקרים של טיסת המשך או במקרה בו על פי התקנות חית המחמד לא מורשית להגיע לארץ היעד יחד עם בעליה.  

קראו גם:

עוברים לחו"ל עם הכלב ועם כל האישורים

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂