צריכים להעביר כסף מחול לארץ? כך פועלים כחוק

לא מעט ישראלים, ובמיוחד ישראלים שחוזרים לארץ לאחר רילוקיישן, צריכים להעביר סכומי כסף מחשבון הבנק שלהם בחו"ל לחשבון בנק ישראלי. הסיבות להעברת הכספים יכולות להיות חזרה למגורים בארץ, מכירה של נכס כלשהו בחו"ל והעברת הרווח לארץ, רצון לרכוש נכס כלשהו בארץ, או רצון להימנע מלצבור סכומי כסף גדולים במדינות אחרות, במיוחד במדינות שאינן יציבות מבחינה כלכלית או פוליטית.

כדי למנוע אי נעימויות והיתקלויות עם הרשויות השונות הכנו כאן עבורכם מדריך קצר כיצד לבצע צעד זה באופן חוקי.

בדיקה בנקאית

המערכות הבנקאיות במדינת ישראל השתנו באופן משמעותי בשנים האחרונות בכל הנוגע לתנועות כספים בין חשבונות, ולא מזמן אף הועבר תיקון לחוק איסור הלבנת הון במדינת ישראל כך שאי דיווח מס על הכנסה נחשב לעבירה. הבנקים הם למעשה גובי מס בפועל, ומהווים אחד מכלי הפיקוח של המדינה. מסיבה זו כל הבנקים עורכים בדיקות קפדניות כדי לוודא שהכספים שהועברו הגיעו ממקור חוקי ושהם דווחו לרשויות המס בעולם (ולא רק בישראל). הבנקים צריכים לעמוד בתקנים ישראלים ועולמיים ולכן תיאלצו להציג להם מסמכים רבים כמו: אישור רואה חשבון במדינת המקור, דוחות מס ממדינת המקור, אישור דיווח מס בישראל ועוד. כאשר מדובר על תושב חוזר, הבנק ידרוש לעתים חוות דעת משפטית מכיוון שעובדת היותו של אדם תושב חוץ היא שאלה סבוכה מבחינה משפטית.

רשויות המס

מלבד הבדיקה הבנקאית, חשוב לדעת ולהקפיד על בדיקת המיסוי. רשויות המס ישראל מקבלות דיווחים על העברות הכספים מהבנקים ויכולות לפנות לבעל החשבון עם שאלות לגבי מקור הכסף והדיווחים החוקיים עליו. מסיבה זו, תושב חוזר לאחר רילוקיישן, שלטענתו היה מנותק תושבות בזמן בו הכניס את הכסף, חייב לוודא שהוא לא היה חשוף להטלת מס ישראלית בזמן בו הוא גר בחו"ל. יותר מזה, גילוי ההכנסה בישראל יכול להוביל לחיוב תשלומי ביטוח לאומי אם לא היה ניתוק תושבות תקין. חשוב להיערך כמו שצריך לפני העברת כספים מחו"ל לישראל ולהיעזר בשירות מקצועי של יועץ מס.

אושן רילוקיישן

חברת אושן רילוקיישן מלווה אנשים לאורך תהליך הרילוקיישן, מהמחשבה הראשונית על המעבר ועד החזרה לארץ. החברה מלווה את הלקוחות ומאפיינת את הצרכים והשירותים להם נזקק כל לקוח באופן אישי. לתפיסת החברה, רילוקיישן הוא תהליך מעגלי. המעגל מתחיל מהמחשבה הראשונית על מעבר לחו"ל, כולל את כל ההתארגנות וההכנות לנסיעה, את המעבר לחו"ל בפועל, את ההתאקלמות והכניסה לשגרת החיים החדשה, ונסגר עם החזרה לישראל. התהליך כמובן יכול להיות באורך של בין כמה חודשים לכמה עשרות שנים. בתהליך הרילוקיישן יש יתרונות רבים וחוויות נהדרות, אך ישנם גם קשיים והתמודדויות רבות בכל המובנים.

חברת אושן רילוקיישן נמצאת כאן כדי לעזור לכם בדיוק עם הקשיים הללו. לחברה ניסיון עשיר שנצבר תוך עבודה מול עשרות אלפי לקוחות.