קיבלתם הצעה לעשות רילוקיישן? מה חשוב לדעת לפני?

כאשר מקבלים הצעה לרילוקיישן זה עניין מרגש במיוחד כשמדובר על עולם ההייטק, אך עם ההתרגשות הנלוות מגיע גם השלכות שחשוב לקחת בחשבון עם ההחלטה שלכם. יש המון מקרים בהם עובדים החליטו לעשות רילוקיישן מבלי לבחון את ההשלכות וכתוצאה מכך המעבר לא צלח. לכן ההכנה למעבר חשובה יותר מכל, והכרות עם ההשלכות ייסעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

מה כדאי לקחת בחשבון בהחלטה לעשות רילוקיישן:

משפחה וילדים
כאשר בוחרים לעשות רילוקיישן, הנטייה היא לנסוע ביחד עם כל המשפחה מה שהופך את העניין למסובך יותר. לכן יש לבצע הכנה לפני, ולבדוק אם יש צורך להגיש בקשה לאשרת עבודה עבור בן הזוג גם. בנוסף יש צורך במציאת מסגרת לימודים שמתאימה לילדים. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה מצב בו עלול להיווצר סכסוך או לחץ שעלול לגרום לגירושין. במצב כזה חשוב להבין את ההשלכות על הילדים, העבודה והרכוש לפני.

תרבות עסקית
הישירות והחוצפה הישראלית אופיינית בתרבות העסקית הישראלית, אך מה לגבי מדינות אחרות? תרבות עסקית זה נושא חשוב שיש להכיר כאשר עוברים למדינה אחרת. יש שוני באופן בו אנשים עושים עסקים ממדינה למדינה, לכן יש חשיבות בהכנה מוקדמת והכרות עם התרבות העסקית בארץ היעד. התרבות העסקית יכולה לכלול את אופן השיחה, ההתכתבות, תהליך בה אנשי עסקים מתנהלים ועוד..

נראות
כמו התרבות עסקית גם ללבוש יש משמעות, למשל יש מקומות בעולם בהם לא נהוג להגיע עם ג’ינס לעבודה. לכן כחלק מההכנה שלכם למעבר כדאי להכין את המלתחה שלכם למקום בו תעבדו, למזג אוויר ולאווירה שתרצו לשדר.

פערי שפה
כאשר אתם בוחרים אם לעשות רילוקיישן יש לקחת בחשבון את פערי השפה, בדומה לתרבות העסקית או לנראות הכללית חשוב להכיר את השפה העסקית במדינת היעד ומושגים החושבים למקצוע שלכם. אלו דברים שתוכלו להכיר וללמוד במהלך השהות שלכם בארץ, אבל תמיד כדאי להתכונן לכך מראש.

זמן לעבוד
היו מוכנים לאופי עבודה שונה, יכול להיות שבארץ היה נהוג במשרדכם להגיע בשמונה וחצי לעבודה ולצאת ממנה בחמש, אך יכול להיות שבארץ היעד בה תעשו רילוקיישן שעות העבודה שונות ואף גם ימי העבודה. לכן מומלץ לשאול או להתייעץ לפני כדי להבין את סדר היום שלכם במהלך תקופת השהות ביעד.

בדידות

במידה ותעשו את המעבר לבד, חשוב להכיר בכך שיש סיכוי שתרגישו תחושה של בדידות לפחות בהתחלה בשל פערי השפה, לכן השתדלו להתכונן לכך מראש. הכירו מקומות בילוי ואטרקציות שתוכלו לעשות מעבר לשעות העבודה ותנצלו את העובדה שבחרו בכם לעשות רילוקיישן.

לסיכום,

לבחירה אם לעשות רילוקיישן או לא יש משמעות, התהליך הוא לא קל החל מהכנה מוקדמת ועד להתאקלמות בארץ היעד. כדי להימנע ממצב בו המעבר לא צלח,  חשוב להתכונן בהתאם בכל הרבדים.

 מתכננים רילוקיישן בעולם? בואו להתייעץ עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להתכונן למעבר.

הירשמו לניוזלטר