רילוקיישן בעולם ההייטק

ענף ההייטק היה ועודנו אחד המבוקשים והמפתים ביותר, בעיקר בזכות המשכורות הגבוהות והתנאים הנלווים המצוינים. גם כשמדברים על אפשרויות תעסוקה בחו”ל ועל רילוקיישן הייטק הוא התחום שנמצא בראש הרשימה עם מגוון משרות ותפקידים. 

 

באופן כללי ניתן לומר שבשנים האחרונות נרשמת ירידה במספר היוצאים לרילוקיישן לעבודה בהייטק, יש לכך מספר סיבות. ראשית הפן הכלכלי – העלות הכוללת הגבוהה של העברת עובד לחו”ל, במיוחד עם משפחה וילדים . צריך לקחת בחשבון עלויות דיור, ויזה, היתרי עבודה וכדומה. כמו כן,  בעידן הגלובלי ועם התפתחות הטכנולוגית, יותר ויותר עובדים יכולים לעבוד מישראל ולתקשר בקלות עם חו”ל. עובדים לא חייבים לחיות במדינה אחרת כדי לתת שירות ללקוחות בחו”ל או אפילו לנהל צוות עובדים בחו”ל.

 

רילוקיישן הייטק – היכן נמצאות המשרות המשתלמות ביותר?

ארה”ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, הייתה ותמיד תהיה כנראה היעד המועדף לרילוקיישן וכך גם בתעשיית ההייטק. תחת מטריית ההייטק נמצאים המתכנתים, מהנדסי התוכנה, מפתחי תוכנה ואפליקציות, מעצבי ווב, מנהלי מוצר ועוד.

 

משכורת ממוצעת של הייטקיסט בארה”ב יכולה להגיע לסכומים של 10,000-15,000 דולר בחודש, זאת בנוסף לתנאי ההעסקה המצוינים. ארה”ב בכלל וניו יורק בפרט, מככבות בראש הרשימה ואחריה לונדון, פריז, אוסטרליה וקנדה נחשבות ליעדים מועדפים בקרב ההייטקיסטים הישראלים. היום חברות מציעות אפשרויות תעסוקה בחו”ל גם במדינות כמו סינגפור, סקנדינביה, יפן, סין והודו.

 

במדינות אלו שלב ההתאקלמות יהיה קשה יותר בשל התרבות השונה כל כך מהתרבות שלנו וכן המרחק מישראל. בעולם ההייטק, מלבד המשכורת הגבוהה, נהוג גם לקבל הטבות ועזרה מהמעסיק כדי להקל על המעבר. חשוב לוודא מהן ההטבות המגיעות לכם, לפני חתימה על החוזה.

 

לפני רילוקיישן בתחום ההייטק, כמה מילים על יוקר המחיה

המשכורות אמנם מפתות וגבוהות מהממוצע בישראל, אבל אסור לנו להתעלם מיוקר המחיה במדינת היעד. למשל יוקר המחייה במרכז מנהטן  או בלונדון יהיה גבוה פי כמה מאשר בהודו או בסינגפור. בניו יורק, למשל, צפויים להישאר בידכם כ-20% מהמשכורת בסוף החודש, כאשר בהודו הסכום שיישאר בידכם יכול להגיע גם ליותר מ-50%. מנהלי המסע שלנו ב-ocean יציגו לכם בפגישת ייעוץ והכוונה השוואה של יוקר המחיה בין העיר אליה תעברו לבין ישראל.

 

מה עלי לדעת ואיך להתכונן לרילוקיישן הייטק?

מעבר למדינה אחרת לא נעשה ביום אחד. מדובר בתהליך שכרוך בהרבה מאד בירוקטרטיה והכנות, גם הכנות רגשיות שלכם ושל בני המשפחה שלכם. לשם כך מנהלי המסע שלנו ב-ocean עומדים לרשותכם מרגע ההחלטה על רילוקיישן ועד החזרה ארצה כדי ללוות אתכם בכל שלב בתהליך, על סמך הידע והניסיון שלנו בתחום כבר מעל 70 שנה. 

בפגישת ייעוץ והכוונה ללא תשלום, נבין את הצרכים הספציפיים שלכם ונוכל להתאים לכם שירותים שונים מתוך סל השירותים שלנו: 

  • שירותי שילוח ואחסון  – שילוח ימי במכולה, שילוח אווירי או תוכנית שילוח בינלאומי משולבת שתדאג להעביר את כל החפצים שלכם בצורה בטוחה ישירות לביתכם במדינת היעד. במידה ואתם לא לוקחים אתכם את כל תכולת הדירה, אנו מספקים גם שירותי אחסון לטווח קצר או לטווח ארוך, במחסנים מאובטחים 365 יום בשנה.
  • איתור בית – איך מתחילים בכלל לחפש בית במדינת היעד? המומחים של ocean  יעזרו לכם להבין איזה בית מתאים לכם, מהם היתרונות והחסרונות באזורים השונים וכמובן גם באיתור ביתכם החדש.
  • ייעוץ מס – מיסוי הוא נושא מרכזי בתהליך הרילוקיישן. בכל מקרה של מעבר אתם חייבים לשלם מיסים במדינת היעד אבל העובדה שעזבתם את ישראל לא פותרת אתכם מהחובה לשלם מיסים גם לרשויות המס בארץ. איך מתמודדים עם כל נושא המיסוי? כאן עומדים לרשותכם יועצי המס שלנו המתמחים בייעוץ מס בינלאומי ומיסוי ברילוקיישן.
  • מציאת מוסדות לימוד מתאימים לילדים – אם אתם מתניידים עם ילדים, אחד הנושאים המרכזיים שיש לתת עליהם את הדעת זה מוסדות החינוך בהם ילמדו הילדים במדינת היעד. גם כאן אנו מלווים אתכם במציאת הגן או בית הספר המתאים ביותר לילדכם מבחינת הצרכים והציפיות שלכם, המיקום, השפה וכדומה.

מנהלי המסע שלנו קשובים לצרכים שלכם ובהתאם מציעים למתניידים עוד מגוון שירותים שיכולים להקל על המעבר שלכם.

הירשמו לניוזלטר

All rights reserved © Ocean Group 2021