רילוקיישן זה החלום שלנו

חולמים על רילוקיישן? מתים לחיות בחו”ל אבל לא יודעים איך עושים את זה?

 

אז לפני הכל חשוב להבין שכדיי לצאת לרילוקיישן צריך ויזה – אשרת שהייה. ויזת תייר לא תאפשר לכם לעבוד וברוב המקרים ויזת תייר מאפשרת שהות של כמה חודשים בודדים. במידה ותיתפסו עובדים ללא אשרת עבודה או מעבר לתקופת השהייה המותרת אתם עלולים להיות מגורשים מהמדינה ואף לחותמת אדומה בדרכון אשר לא תאפשר לכם לחזור למדינה. 

 

אז איך מוציאים ויזה לעבודה ומגורים?

בשביל זה סיכמנו עבורכם את 4 הדרכים המרכזיות שדרכן תוכלו למצוא את עצמכם עושים את זה:

 

  • מעסיק בחו”ל

הדרך הקלה ביותר לרילוקיישן היא דרך מעסיק בחו”ל. מעסיק המעוניין בכם ידאג להוציא עבורכם אשרת שהייה ותעסוקה ואולי אף יסייע בהוצאות המעבר. 

 

לא תמיד זה קל, זכרו שעל המשרה בה אתם חושקים כנראה שיש עוד כמה שמתמודדים עליה וכדיי שהמעסיק יוכל להוציא עבורכם אשרת עבודה הוא יצטרך להוכיח שכישורכם עולים על כישוריהם של המקומיים. 

 

מקומות העבודה שבד”כ יש בהם אופציה לרילוקיישן הם בעולמות הייטק, חברות בינלאומיות או חברות ישראליות שמתרחבות לפעילות מעבר לים, סטארטאפים וגם משרדים ממשלתיים

 

  • תוכניות הגירה מיוחדות

ישנן מדינות המעודדות הגירה ובמיוחד למקצועות מסוימים ולשם כך הן נותנות הטבות ותוכניות מיוחדות עבור זה. שימו לב שלרוב התוכניות מוגבלות לכמות שנתית הנקבעת לפי רמת התאמה או הגרלה.

 

אוסטרליה וניו זילנד לדוגמא, הן מבין המדינות אשר נותנות הזדמנויות להגירה. בשנים האחרונות מדינות אלה קיבלו החלטה אסטרטגית לקלוט אוכלוסיה איכותית כשהמטרה שלהן היא להגדיל את הצמיחה הכלכלית, פיתוח ההון האנושי, הנעה וצמיחת חברות סטארט אפ וגם הגדלת אוכלוסיה במקומות דלי אוכלוסיה ומרוחקים.

זוהי רשימת המקצועות הדרושים בניו זילנד ואוסטרליה

 

מדינה נוספת הידידותית למהגרים היא קנדה. קנדה קולטת כ – 300,000 מהגרים בשנה

 מתוך הרצון להגדיל את האוכלוסיה הצעירה במדינה. 

 מוזמנים להציץ ברשימת מקצועות אשר מעודדים הגירה למדינה. 

 

  • אזרחות כפולה

אזרחות כפולה היא יתרון משמעותי להגירה. לא סתם אנחנו נחשפים יותר ויותר לאנשים שמוציאים דרכון למדינות שונות באירופה. אחת הסיבות היא האופציה להגירה. 

 

אז אם אין לכם אזרחות כפולה זה הזמן לבדוק איפה נולדו ההורים שלכם או סבא וסבתא שלכם ואולי דרך זה תוכלו להוציא אזרחות נוספת. שימו לב שיש מדינות אשר דורשות מבחן בשפה המקומית על מנת לקבל את האזרחות. ולא. להגיד צ’י פא צ’ה לא אומר שאתם דוברי רומנית.

 

  • לימודים

ישנן מדינות אשר מעודדות הגירה לטובת לימודים. קנדה לדוגמא היא אחת מהן. זה אמנם נשמע מסובך אבל יש המון מסגרות לימודים, חלקן קצרות מאוד אשר יאפשרו לכם גם לימודים וגם אשרת עבודה במקום. בתום הלימודים תוכלו להגיש בקשה לויזה קבועה.

לכן, אם רציתם ללמוד לתואר, אולי זאת ההזדמנות בשבילכם 

 

לסיכום, הדרך לרילוקיישן כרוכה בתכנון נכון, עבודת מחקר מעמיק והתייעצות עם מומחים בתחום. 

 

יש מדינות שהדרך לרילוקיישן אמנם קלה יותר, אבל חשוב להביא בחשבון את כל האלמנטים ביעד אשר עלולים להשפיע על איכות חייכם. 

 

לכן חשוב מאוד לתכנן היטב את הרילוקיישן על מנת להפוך אותו לחוויה מוצלחת בדיוק כמו שאתם מצפים לה.

הירשמו לניוזלטר