רילוקיישן לאוסטרליה : כל מה שרציתם לדעת

תוכן עניינים

צעירים ישראלים רבים חולמים על הרגע בו יסיימו את השירות הצבאי שלהם ויטוסו לאוסטרליה, למטרות עבודה ומגורים. אבל לא רק צעירים אחרי צבא.

רבים בוחרים לעשות רילוקיישן לאוסטרליה ובשנים האחרונות היא הפכה לאחד היעדים הפופולריים עבור המתניידים הישראלים. זאת בזכות השילוב בין הנופים עוצרי הנשימה, אפשרויות התעסוקה המגוונות, תנאי המחיה הטובים ואורח החיים הרגוע בהשוואה לישראל. האוסטרלים למשל, בניגוד אלינו, מקפידים לסיים את יום העבודה מוקדם יחסית כדי להשאיר זמן פנוי לבילוי עם המשפחה והחברים גם באמצע השבוע ולא רק בסופו. באוסטרליה קיימות קהילות גדולות של יהודים וישראלים לשעבר, בעיקר בערים הגדולות – סידני ומלבורן.

אמנם אוסטרליה נחשבת למדינה יקרה, אך המשכורת הממוצעת שם גבוהה בהרבה מישראל. מערכת החינוך האוסטרלית נחשבת לאחת המובילות בעולם. יתרון נוסף  לישראלים הבוחרים באוסטרליה כיעד לרילוקיישן הוא ידיעת השפה האנגלית.

אישור עבודה – תנאי הכרחי לביצוע רילוקיישן לאוסטרליה

מה שהופך את תהליך הרילוקיישן לאוסטרליה למורכב יותר הוא נושא קבלת היתרי העבודה.

ישנם סוגים שונים של ויזות ואשרות עבודה באוסטרליה. הצעירים הישראלים שרוצים לעבוד באוסטרליה לתקופה קצרה, יכולים לקבל ויזה ל – 12 חודשים הקרויה Work and Holiday subclass 426 ומיועדת במיוחד לבני 18-30.

כדי לקבלה עליכם להיות בעלי תעודת בגרות ממשרד החינוך, להראות אישור על סיום השירות הצבאי או פטור חוקי, ידיעת השפה האנגלית (תעודת בגרות עם ציון עובר ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות) ולענות על דרישות הבריאות וההתנהגות הטובה של ממשלת אוסטרליה. את הבקשה לויזה ניתן להגיש בדואר לשגרירות אוסטרליה בתל אביב או דרך סוכני הגירה או סוכני נסיעות.

למידע נוסף בנושא ויזת עבודה לאוסטרליה, היכנסו לאתר שגרירות אוסטרליה בישראל.

כשמדובר על רילוקיישן לאוסטרליה לתקופה של יותר משנה, תהליך קבלת אישור העבודה הוא ארוך ומסובך יותר.

ראשית, אתם נדרשים למצוא מעסיק אוסטרלי שיתעניין בכישורים שלכם ויסכים לקלוט אתכם לעבודה. כמו כן, אוסטרליה קולטת עובדים על פי רשימה של מקצועות נדרשים ואתם צריכים לבדוק האם המקצוע שלכם הוא אכן מקצוע נדרש על פי הקריטריונים האוסטרלים. חשוב לוודא שאתם עומדים בתנאי הסף של הויזה המבוקשת לפני שתתחילו בתהליך.

מהם המקצועות הנדרשים באוסטרליה?

במרץ 2019 עודכנה רשימת המקצועות הנדרשים באוסטרליה הנקראת MLTSS. הרשימה  מתעדכנת מעת לעת על ידי רשות ההגירה האוסטרלית. הרשימה העדכנית כוללת 206 מקצועות עיקריים נדרשים לטווח ארוך ובינוני. לכל מקצוע יש תנאי סף ייחודיים לו המתבססים בדרך כלל על הכשרה מקצועית, לימודים, רמת אנגלית וניסיון תעסוקתי. ישנם מקצועות הדורשים גם רישום מקצועי, ביניהם בעיקר מקצועות הרפואה. ישנם גם גופי הערכת מקצוע המבצעים הערכות מקצועיות לכל מקצוע (OCCUPATIONAL ASSESSMENT).

בדקו האם המקצוע שלכם נדרש באוסטרליה. לרשימת המקצועות הנדרשים באוסטרליה.

סיפורי רילוקיישן באוסטרליה

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂