רילוקיישן לאיחוד משפחתי

המגפה העולמית השפיעה על משפחות רבות כתוצאה ממצב של חוסר וודאות עולמית. אנו רואים שבעשורים האחרונים משפחות רבות התפצלו כתוצאה מהגלובליזציה ומעבר של עובדים בחברות גלובליות לחו”ל, במטרה להתפתח בתחום התעסוקתי, יצירת חוויה למשפחה ועוד.

 

כמו כן בשנים האחרונות ישראלים רבים  מימשו את זכותם להוציאו דרכון אירופאי כאופציה עתידית, ולכן אנו רואים בעשורים האחרונים משפחות מפוצלות רבות המתמודדות עם ריחוק פיזי של חלק מבני המשפחה, לפעמים למשך מספר שנים ופעמים רבות עשרות שנים

שינויים בגיל הרילוקיישן בעקבות המשבר?

השינויים שנכפו עלינו בתקופה זו במישור הבריאותי, הכלכלי והחברתי גרם לעליה בניידות של ישראלים לישראל ומישראל בנוסף לגל עליה שהתעצם. בתקופה משבר, שבה מדינות נכנסות לסגרים לפרקים נוצר מצב שמשפחות לא יכלו לתכנן טיסות, מצב שהגביר חרדות וגעגועים, וגרם למשפחות רבות לשקול חזרה לישראל ולהורים מעל גילאי ה- 60 להתעניין במעבר לחו”ל ולקבל ויזה כתוצאה מאיחוד משפחה.   

רילוקיישן 60+

אנו בקבוצת OCEAN רואים מגמת עליה בפלח השוק של מתניידי גילאי ה- 60 ומעלה המתעניינים במעבר כתוצאה מבקשה להתאחד עם ילדיהם שחיים בחו”ל או ישראלים ששהו עשרות שנים ומתעניינים בהעברת מרכז החיים חזרה לישראל.

השינוי בגילאים כאלה יוצר מצב של התרגשות גדולה לאיחוד משפחתי והתחדשות ומהצד השני הרבה חששות . הדגישים משתנים והמשפחה המורחבת  מהווה עוגן ב”סערת” הקורונה והחברים הינם משניים.

בעצם ההורים מתחילים לחיות בשני מקומות ישראל וחו”ל, יש כאלה שאפילו מחזיקים נכס בכל מקום למקרה שהם יגיעו. נושא הביטוח הרפואי תופס מקום נכבד ובד”כ בשלב הראשון  לא מנתקים תושבות .

לסיכום,
ההתמודדות מול תרחיש היציאה או החזרה דורש התמודדות תוך מציאת פתרונות לסיטואציות שונות של המעבר ולכן מנהל מסע רילוקיישן זה צורך השעה בתהליך מעבר בינלאומי .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב digg
הירשמו לניוזלטר

All rights reserved © Ocean Group 2021