רילוקיישן לאירופה

יבשת אירופה  נחשבה מאז ומעולם כיעד מבוקש לרילוקיישן וזאת משילוב של מספר גורמים כמו הקרבה לישראל, ההזדמנויות העסקיות הרבות, רמת החיים הגבוהה, תרבות הפנאי ועוד.

יוקר המחיה בישראל הוא מהגבוהים בעולם וההוצאות לעומת אירופה על מזון, דיור, חינוך ורווחה גבוהות מאד ביחס למשכורות. ישראלים רבים מתעניינים ברילוקיישן לאירופה בכדי לשפר את רמת החיים שלהם, להעניק לילדיהם חינוך טוב יותר, ליהנות מיציבות כלכלית ומקצב חיים אחר, רגוע יותר. ברוב מדינות אירופה ניתן למצוא קהילות יהודיות גדולות ולכן קל יותר לשמור על המסורת היהודית בתקופת רילוקיישן.

תוכן עניינים

רילוקיישן לאירופה למטרת עבודה

מה שמושך את המעוניינים ברילוקיישן לאירופה למטרת עבודה זה קודם כל המשכורות. המשכורות באירופה יכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים בחודש, תלוי בתחום העיסוק כמובן.

עוד גורמים שמשפיעים על הרצון לעבוד באירופה:

  • קרבה יחסית לישראל – הטיסות ליעדים קרובים באירופה הפכו זולות וקלות משמעותית בזכות עידן השוואות המחירים באינטרט וטיסות ה"לואו קוסט". בשל המרחק הקצר, מגורים באירופה יאפשרו לכם ולקרובים לכם גישה נוחה ופשוטה לביקורים לשני הצדדים. עוד יתרון שהופך את אירופה ליעד מבוקש לרילוקיישן לצורך עבודה, לעומת למשל יעדים מרוחקים יותר כמו ארה"ב או אוסטרליה.
  • כלכלה חזקה – ברוב מדינות מערב אירופה איכות החיים גבוהה מאד ורמת השכר בהתאם גבוהה משמעותית ביחס לזו הנהוגה בישראל. גם במדינות מזרח אירופה ניתן למצוא הצעות עבודה אטרקטיביות ובפרט לאנשי מקצוע בתחומים ספציפיים – למשל מומחים בחקלאות או מומחים בתחומי האנרגיה השונים.

עבודה חוקית באירופה דורשת אישורי עבודה מתאימים והעסקה במקום עבודה מסודר. חשוב לדעת שלמרות שהאיחוד האירופי קבע סטנדרטים אחידים בתחומים רבים, עדיין קיימים הבדלים בחוק בין מדינות שונות באירופה בכל הנוגע לאופן בו אזרחים שאינם אזרחי האיחוד רשאים לעבוד בצורה חוקית. אם יש לכם דרכון אירופאי החיים הרבה יותר קלים. רוב החברות המעסיקות עובדים ישראלים באירופה נותנות עדיפות לבעלי דרכון אירופאי. אזרחות אירופאית מקנה זכויות מלאות ותנאים סוציאלים לפי חוק.

דרכים לקבלת ויזת עבודה באירופה

במידה ואתם מעוניינים ברילוקיישן לאירופה, בכדי לעבוד באופן חוקי יש להגיש בקשה להוצאת ויזת עבודה בהתאם לדרישות השגרירות הרלוונטית. מדינות רבות לא ממהרות לתת לכל אחד להיכנס לשטחן, ומקלות רק על בעלי מקצועות מבוקשים. אופציה נפוצה היא רילוקיישן דרך מקום העבודה ואז המעסיק דואג לאישור עבודה. המצב הוא שונה לגמרי לגבי אזרחים ישראלים בעלי דרכון אירופאי. מדינות רבות כיום באירופה כמו פולין, גרמניה, ספרד ובולגריה מאפשרות ליהודים להוציא אזרחות אירופאית. בתקופה האחרונה נכנסה גם פורטוגל לתמונה והיא מאפשרת בהליך פשוט יחסית לקבל דרכון אירופאי. אזרחות אירופאית כלשהי תאפשר לכם לעבוד ולחיות ללא מגבלת זמן בשוק האירופאי המשותף.

החזקה של דרכון אירופאי אף עוזרת לבעלי מקצועות מבוקשים בתחום הרפואה וההייטק שיכולים במדינות רבות להוציא אישורי עבודה, אך עדיין במידה והם יהיו אזרחים אירופאים ייחסך מהם תהליך בירוקרטי של הוצאת האישורים. כמו כן, כשאתם בעלי דרכון אירופאי, אתם למעשה לא כבולים למעסיק שהוציא לכם את הויזה. תוכלו כמו כל תושב מקומי להחליף עבודות ברגע שתהיה אופציה טובה יותר, בלי לפחד מסיבוכים ביורוקרטיים.

יש מי שעושה רילוקיישן לאירופה בעקבות זוגיות לאזרח אירופאי וזוהי גם אופציה נוחה יחסית לקבל אישור שהיה. אישור השהיה יהיה כמובן כפוף לזוגיות שלכם.

רילוקיישן לאירופה למטרת לימודים

מוסדות הלימוד האקדמיים ברחבי אירופה נחשבים מזה שנים רבות לאיכותיים מאד ורבים, במיוחד צעירים,  מעוניינים לבצע רילוקיישן לאירופה למטרת לימודים גבוהים. מעבר לחוויה, לאיכות הלימוד, למרצים בעלי שם בינלאומי, לימודים אקדמיים במוסדות שונים באירופה מעניקים באופן אוטומטי קדימות למשרות מסוימות. בניגוד לישראל, באירופה ניתן ללמוד במוסדות לימוד פרטיים או ציבוריים במימון מלא או בסבסוד, תלוי בכל מדינה ותלוי גם אם יש ברשותך דרכון אירופאי. נושא המימון הוא כמובן עוד גורם משיכה לישראלים רבים ללמוד לימודים גבוהים באירופה. מה שמהווה קושי מסוים בחלק מהמדינות היא העובדה שהלימודים מתקיימים בשפה זרה ובמדינות בהן לא לומדים באנגלית אתה נדרש לדעת היטב את השפה המקומית.

מהם היעדים המועדפים לרילוקיישן באירופה?

מסקר שנערך לאחרונה בקרב למעלה מ-10,000 איש שעשו רילוקיישן לאירופה עלה כי פורטוגל הגיעה למקום הראשון כיעד מועדף. זאת משילוב של מספר סיבות: מחירי הנדל"ן הנמוכים, יוקר המחיה ואפשרויות התעסוקה הרבות וכן תהליך הוצאת הדרכון הפרוטוגלי שהפך לפשוט יותר עבור הישראלים. גם צ’כיה הגיעה למקומות הראשונים, זאת בזכות העובדה כי אפשרויות התעסקות בה הן בלתי מוגבלות, יחד עם  שעות עבודה נוחות והזדמנויות קידום רבות. מבחינת חינוך, פינלנד נחשבת בשנים האחרונות כחלוצת מערכת החינוך בעולם ובפרט באירופה. בנוסף, בפינלנד ניתן סבסוד כמעט מלא לגני הילדים ולבתי הספר, והיא נחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר בעולם לגידול ילדים.

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂