רילוקיישן לזמן קצר

רילוקיישן הוא חלומם של רבים. לארוז מזוודות ולצאת להרפתקה של שנה-שנתיים או יותר במדינה שלא הכרת. אבל לא הכל ורוד בתהליך.

 

ההסתגלות של בני המשפחה לא תמיד קלה. פעמים רבות בני הזוג מתקשים למצוא מקום תעסוקה, הילדים נתקלים בקשיי שפה או קשיים חברתיים והמרחק מהמשפחה והחברים בישראל גם הוא משפיע. 

 

גם מבחינת החברה השולחת את העובד לרילוקיישן, מדובר בעלויות גבוהות – הוצאות המעבר, הוצאות חינוך, דיור וכדומה.  

 

היום יש חלופות לרילוקיישן הקלאסי, כמו רילוקיישן לטווח קצר – שליחות לתקופה של מספר חודשים בלבד. המטרה היא לתת לעובד את החוויה ומכלול היתרונות של רילוקיישן מבלי לעקור את מרכז החיים שלו למדינה זרה. במקרים כאלה העובד בדרך כלל יוצא לשליחות ללא בני משפחתו ומגיע לביקורי מולדת בתדירות גבוהה. סוג כזה של רילוקיישן מפחית גם את העלויות וגם את הפגיעה בקריירה של בן הזוג ואת הקשיים שנוצרים כתוצאה מניתוק בני המשפחה משגרת החיים שלהם. 

 

רילוקיישן לטווח קצר מביא עימו צורך בשירותים מסוימים, כגון: 

איתור דיור זמני 

במקרים של רילוקיישן לטווח קצר יש צורך במציאת דיור זמני, מכיוון שמלון זו אופציה יקרה וגם התחייבות לשכר דירה לשנה לא רלוונטית. אנחנו ב- Ocean מאתרים עבור המתניידים דירות מרוהטות המוכנות לכניסה מיידית. מדובר בבתים או דירות המיועדים לתקופות השכרה קצרות – מכמה ימים עד כמה חודשים. הדירות בדרך כלל מאובזרות ומרוהטות ונותנות לדייר ליהנות מאווירה ביתית החל מהיום הראשון. כמו כן, לרוב כלולים בהסכם גם שירותי ניקיון ואחזקה. אנו מתאימים את פתרון הדיור לצרכים הספציפיים של המתנייד כמו מיקום סמוך למקום העבודה או לנתיבי תחבורה מרכזיים וכדומה. הליווי שלנו ממשיך גם בטיפול בקשר מול המשכיר ולעריכת חוזה השכירות וכן לכל הנושאים הבירוקרטיים הנוספים שיש לטפל בהם לפני הכניסה למגורים. 

 

ריהוט להשכרה

במקרים בהם הדירות לא מגיעות מרוהטות, ניתן להיעזר בשירותי השכרת הריהוט. הדייר יכול לבחור אילו רהיטים או אביזרים הוא רוצה להשכיר ולאיזו תקופה – החל ממיטות וארונות ועד מכשירי חשמל וכלי מטבח.    

 

אחסון תכולת דירה 

יש מקרים בהם עובד נוסע לרילוקיישן לתקופה קצרה וצריך לאחסן את כל הריהוט והציוד שהוא משאיר מאחור בישראל רק לתקופה של כמה חודשים. גם במקרה הזה ל-Ocean פתרונות של אחסון תכולת דירה במחסנים מאובטחים כולל ביטוח אש, ביטוח מים וביטוח פריצה. התכולה נארזת בצורה מקצועית כדי שלא ייגרם לה נזק בתקופת האחסון. במידת הצורך ניתן לקבל שירותים משלימים כמו שירותי הובלת התכולה מהבית ועד למחסנים .

 

ליווי למשפחה מפוצלת  

כשמדובר ברילוקיישן לתקופה קצרה, פעמים רבות התוצאה היא משפחה שמתפצלת. עצם המעבר והקשיים שהוא מציב יכולים לגרום לעומס על מערכת היחסים, כאשר בן הזוג שנשאר בארץ נושא בנטל המשפחתי לבדו. עבור ילדים קטנים למשל  תפיסת הזמן שונה משלנו המבוגרים. מה שעבורנו נחשב לזמן קצר –להם נדמה כארוך מאד. לכן משפחות עם ילדים קטנים צריכות לעשות הכנה מעמיקה יותר לקראת הפיצול. יש עוד נושאים רבים שצריך לתת עליהם את הדעת כמשפחה שמתפצלת  ולכן כדאי לקחת גורם מקצועי שילווה את המשפחה בתהליך ויקל על הקשיים הטכניים והרגשיים הכרוכים במעבר. 

 

למידע נוסף, מנהלי המסע של Ocean עומדים לרשותכם 

הירשמו לניוזלטר