רילוקיישן לקנדה, טורונטו: העיר בעלת 1,000 הפרצופים

רילוקיישן בקנדה | Ocean Relocation

אם חשבתם על רילוקיישן לקנדה כנראה שאתם לא היחידים. הנתונים מצביעים על עלייה בכמות הישראלים המתניידים לקנדה בשנים האחרונות ויש לכך מגוון סיבות: קנדה נחשבת לאחת המדינות החזקות מבחינה כלכלית ומדורגת בין 10 המדינות הראשונות בדירוג השכר לנפש. רילוקיישן בעולם מאפשר למשפחות ישראליות רבות לשפר את רמת החיים ואיכות החיים שלהן בצורה משמעותית. בקנדה יש מסורת הגירה רבת שנים והצורך שלה בידיים עובדות גדל כל הזמן. זאת גם בשל בין נתוני הילודה הנמוכים וקצב הגידול באוכלוסיה.

גם מערכת החינוך בקנדה נחשבת לאיכותית מאד. השפות הרשמיות בקנדה הן אנגלית וצרפתית כך שלישראלים קל להתאקלם גם מבחינת השפה.

מכלול הסיבות הללו גורמות למתניידים רבים לעבור לקנדה. רוב הישראלים שבוחרים ברילוקיישן לקנדה קובעים את משכנם החדש בטורנטו.

מאז ומתמיד, כשדובר על רילוקיישן לקנדה, הכוונה הייתה לשתי אפשרויות: רילוקיישן לחוף המערבי של קנדה או רילוקיישן לטורונטו. הזרימה הקבועה של אנשים לטורונטו, גם מחו”ל וגם מקנדה עצמה, הקנתה לעיר מוניטין של עיר קוסמו-פוליטית ובינלאומית. מאז שהוקמה בשנת 1834, העיר גדלה בעקביות, לא רק עקב הגירה, אלא גם על ידי התמזגות עם יישובים קרובים. כעת שטחה המוניציפלי מונה מעל ששה מיליון תושבים.

טורונטו – מונה 2.6 מיליון תושבים, כשחצי מהם נולדו בחו”ל, מה שהופך אותה לעיר עם המגוון האתני הגדול בעולם. העושר התרבותי לא רק משפיע על הנוף העירוני ושכונותיו, אלא גם על השפות המדוברות בעיר. בטורונטו תוכלו למצוא קהילות אתניות גדולות ולשמוע שפות שונות. השפות הפופולריות בטורונטו כוללות סינית, פורטוגזית, ערבית, אורדו, טאמיל, ספרדית, איטלקית ועוד. ולמרות זאת, אנגלית עדיין נותרה השפה הרשמית.

מתכננים רילוקיישן לקנדה? טוב לדעת - 200 אלף יהודים חיים בטורונטו

גם ישראלים ויהודים רבים חיים בטורונטו. על פי הערכות, ישנם כ-50 אלף ישראלים ו-200,000 יהודים בעיר – הקהילה היהודית הגדולה ביותר בקנדה.

הרבה מתניידים מעדיפים לצאת מהעיר ולעבור לפרברי טורונטו, בעקבות השכירות הזולה יחסית והזדמנויות התעסוקה הרבות. אך מגורים בפרברי טורונטו לא פוסלים הנאה מהעושר התרבותי שיש לעיר להציע. רוב אזורי טורונטו מחוברים בקווי רכבת תחתית שהופכים את הגישה למרכז ליחסית נוחה.

אם אתם בכל זאת רוצים להשתמש ברכב, כדאי שתכירו את King’s highways, רשת הכבישים הגדולה והסואנת בקנדה. האווירה בכבישים עלולה להיות, במילים עדינות, מלחיצה. לכן כדאי לנסות ולבדוק איך ניתן לנצל את התחבורה הציבורית שיש לטורונטו להציע.

בזמן מגוריכם בעיר, אתם בטח תבחינו בכך שקהילות אתניות מסוימות מזוהות עם שכונות מסוימות. מעבר ל-China Town ו-Little Italy, שמזמן כבר הפכו לשכונות אייקוניות בכל עיר בצפון אמריקה, בכל שכונה תרגישו אווירה שונה וארכיטקטורה שונה, על פי הקהילה האתנית שמתגוררת בה. לחדשים שמגיעים לטורונטו כדאי לקחת שבוע כדי לסייר בין השכונות השונות של העיר וליהנות מהמגוון הייחודי שיש לטורונטו להציע.

שוקלים רילוקיישן לקנדה? הנה כמה שירותים שיועילו לכם:

הירשמו לניוזלטר