רילוקיישן לקפריסין

רבים בוחרים בקפריסין כיעד לרילוקיישן ויש לכך סיבות רבות. למעשה זהו אחד היעדים הכי קרובים לישראל ולכן מי שעושה רילוקיישן לקפריסין נשאר ממש קרוב, במרחק שעת טיסה מהארץ. כך גם הביקורים לשני הכיוונים יכולים להיות בתדירות גבוהה. גם האקלים והאוכל הים התיכוני דומים לשלנו, מה שמקל על ההתאקלמות וההרגשה של בית. 

מעל מיליון תושבים חיים בקפריסין באי ששטחו כשליש משטח מדינת ישראל. בזכות החופים היפיפיים, הנופים המרהיבים ואווירת החופש התמידית, האי מושך אליו תיירים רבים וגם מהגרים רבים. אחוז התושבים הזרים במדינה גבוה מאד ולכן קל ונוח יחסית למצוא שם פתרונות למתניידים בתהליך רילוקיישן לקפריסין כמו דיור זמני, השכרת ריהוט וכדומה. 

יוקר המחיה בקפריסין 

מאחר וקפריסין היא חלק מהאיחוד האירופי והמטבע הרשמי הוא האירו, עלויות המחיה בה דומות מאד לעלויות המחיה ברוב מדינות אירופה. ניקוסיה יקרה יותר משאר הערים בקפריסין ושכר הדירה שם יהיה גבוה יותר ב-150-300 אירו בחודש לעומת לרנקה או לימסול. מסעדות ובילויים אחרים בקפריסין נחשבים זולים יותר מבישראל . אפשר לאכול ארוחה מלאה ב-25 יורו. מחירי השכירות בלימסול למשל בהשוואה לישראל נמוכים ב-6.5% . מחירי סל קניות בסופר נמוכים ב-27% ביחס לישראל.  זו עוד אחת מהסיבות שרבים בוחרים באפשרות של רילוקיישן לקפריסין.

לקריאה נוספת – המדריך לקבלת תושבות קבע בקפריסין

רילוקיישן לקפריסין – משרות נפוצות

בקפריסין אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. בין התחומים הנפוצים ניתן למצוא את נציגי שירות הלקוחות, מנהלי שיווק, אנשי תמיכה טכנית, ניהול כספים ומכירות. עיקר הפעילות העסקית מתרכזת בניקוסיה ולימסול שנמצאות כשעה נסיעה מלרנקה.  השפה הרשמית בקפריסין היא יוונית אבל אנגלית נחשבת לשפה שנייה ורוב המקומיים מדברים אנגלית שוטפת. כך שמבחינת השפה ההתאקלמות בקפריסין היא קלה. 

יש מי שבוחר לעשות רילוקיישן לקפריסין באופן ועובר לגור ביעד ויש מי שלא מעתיק את מקום מגוריו אלא שוהה בקפריסין במהלך שבוע העבודה וחוזר לישראל בסופי שבוע. חשוב להבחין בין שתי האפשרויות מבחינת ההגדרות כלפי רשויות המס בישראל. מי שעבר לגור בקפריסין וביצע ניתוק תושבות יהיה משוחרר מחבות המס בישראל. במודל השני, העובד נחשב תושב ישראל לצרכי מס גם בתקופה שבה הוא עובד בקפריסין.