רילוקיישן לקפריסין

רבים בוחרים בקפריסין כיעד לרילוקיישן ויש לכך סיבות רבות. למעשה זהו אחד היעדים הכי קרובים לישראל ולכן מי שעושה רילוקיישן לקפריסין נשאר ממש קרוב, במרחק שעת טיסה מהארץ. כך גם הביקורים לשני הכיוונים יכולים להיות בתדירות גבוהה. גם האקלים והאוכל הים התיכוני דומים לשלנו, מה שמקל על ההתאקלמות וההרגשה של בית. 

מעל מיליון תושבים חיים בקפריסין באי ששטחו כשליש משטח מדינת ישראל. בזכות החופים היפיפיים, הנופים המרהיבים ואווירת החופש התמידית, האי מושך אליו תיירים רבים וגם מהגרים רבים. אחוז התושבים הזרים במדינה גבוה מאד ולכן קל ונוח יחסית למצוא שם פתרונות למתניידים בתהליך רילוקיישן לקפריסין כמו דיור זמני, השכרת ריהוט וכדומה. 

יוקר המחיה בקפריסין 

מאחר וקפריסין היא חלק מהאיחוד האירופי והמטבע הרשמי הוא האירו, עלויות המחיה בה דומות מאד לעלויות המחיה ברוב מדינות אירופה. ניקוסיה יקרה יותר משאר הערים בקפריסין ושכר הדירה שם יהיה גבוה יותר ב-150-300 אירו בחודש לעומת לרנקה או לימסול. מסעדות ובילויים אחרים בקפריסין נחשבים זולים יותר מבישראל . אפשר לאכול ארוחה מלאה ב-25 יורו. מחירי השכירות בלימסול למשל בהשוואה לישראל נמוכים ב-6.5% . מחירי סל קניות בסופר נמוכים ב-27% ביחס לישראל.  זו עוד אחת מהסיבות שרבים בוחרים באפשרות של רילוקיישן לקפריסין.

לקריאה נוספת – המדריך לקבלת תושבות קבע בקפריסין

רילוקיישן לקפריסין – משרות נפוצות

בקפריסין אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. בין התחומים הנפוצים ניתן למצוא את נציגי שירות הלקוחות, מנהלי שיווק, אנשי תמיכה טכנית, ניהול כספים ומכירות. עיקר הפעילות העסקית מתרכזת בניקוסיה ולימסול שנמצאות כשעה נסיעה מלרנקה.  השפה הרשמית בקפריסין היא יוונית אבל אנגלית נחשבת לשפה שנייה ורוב המקומיים מדברים אנגלית שוטפת. כך שמבחינת השפה ההתאקלמות בקפריסין היא קלה. 

יש מי שבוחר לעשות רילוקיישן לקפריסין באופן ועובר לגור ביעד ויש מי שלא מעתיק את מקום מגוריו אלא שוהה בקפריסין במהלך שבוע העבודה וחוזר לישראל בסופי שבוע. חשוב להבחין בין שתי האפשרויות מבחינת ההגדרות כלפי רשויות המס בישראל. מי שעבר לגור בקפריסין וביצע ניתוק תושבות יהיה משוחרר מחבות המס בישראל. במודל השני, העובד נחשב תושב ישראל לצרכי מס גם בתקופה שבה הוא עובד בקפריסין. 

לגור בקפריסין - 5 דברים שאין בארץ

כולנו חושבים על קפריסין כעל מקום אידיאלי לחופשה משפחתית או חופשה זוגית של בטן גב ובאמת עבור ישראלים רבים קפריסין היא כמו עיר הנופש אילת, רק זולה יותר ויפה יותר. אך עבור ישראלים רבים אחרים קפריסין הפכה לבית שני והם ממש לא לבד . 

אם גם אתם שוקלים לעבור לרילוקיישן לקפריסין, מומלץ שתקראו על 5 הדברים שיש בה אבל אין בארץ. 

תקופת החורף נחשבת למשעממת

בישראל, תמיד יש מה לעשות – לא משנה מה מזג האוויר בחוץ תמיד יש מקומות ללכת אליהם ודברם לעשות. אבל בקפריסין הדברים שונים – בקיץ תוכלו למצוא מבחר פעילויות ומגוון אטרקציות אבל בחורף הכל "יבש". היות ואין תיירות ויורדים גשמים נסגרות רב האטרקציות ונדמה שהאי כולו עומד שומם וריק. 

עלות מחייה זולה

למרות שקפריסין נחשבת למדינת האיחוד האירופי ולמרות שהמטבע הרישמי בה הוא היורו, עלויות המחייה בה נחשבות לזולות בהשוואה לישראל. כמובן שיש הבדל בין ערים שונות באי (לימסול ולרנקה נחשבות זולות יותר לעומת ניקוסיה), אך עדיין קפריסין נחשבת זולה יותר מישראל. 

לדוגמה, סל קניות בסופר בקפריסין יהיה זול יותר ב – 27% לעומת סל הקניות בישראל ומחירי הדיור? שכירות בקפריסין זולה יותר מישראל ב – 6.5% לערך. 

טיפול רפואי חינם

מערכת הבריאות בקפריסין נחשבת למערכת בריאות טובה הנחלקת לביטוח בריאות ציבורי ופרטי. ברב המקרים שירותי הבריאות ניתנים בחינם או בעלות נמוכה מאוד. 

אז מה מיוחד בקפריסין ומה שונה במערכת הבריאות מישראל? התשובה היא שאם יש מקרה חירום רפואי גם תושבי המקום וגם תושבים זרים יכולים להגיע אל בית חולים ציבורי (הנמצא בכל עיר גדולה) ולקבל טיפול רפואי חינם. 

מיסוי גבוה / אין שכר מינימום לעובדים

המשכורות באי אינן גבוהות ותושב קפריסין ממוצע משלם 35% מס מהמשכורת שלו. תוסיפו על כך את העובדה שבקפריסין לא נקבע שכר מינימום והנה לכם מתכון בטוח למשפחות רבות החיות על סף העוני. אך באופן מפתיע, קפריסין מצליחה להתמודד בצורה יפה עם העוני באי ולאורך השנים אחוז המשפחות העניות דווקא הולך ופוחת.

זיהום אוויר מופחת

נכון לשנת 2020, בקפריסין היו רק 827,000 מכוניות לעומת 3.5 מיליון מכוניות בישראל. תוסיפו על כך מערכת תחבורה ציבורית יעילה של רכבות והנה לכם אי שרמת זיהום האוויר בו פחותה בצורה משמעותית לעומת ישראל. 

אך לא רק מיעוט בכלי תחבורה משפיע על זיהום האוויר גם המרחבים הירוקים, ההרים והעצים ושמירה על אופיו הכפרי של האי תורמת לשמירה על אוויר נקי וצח.

לסיכום, נראה שרילוקיישן לקפריסין הוא אחד הדברים הקלים לעשות: יש שם קהילה ישראלית גדולה, יש שם מזג אוויר מעולה, נופים משגעים ואפשרויות עבודה רבות. אך חשוב לדעת מראש מהן עלויות המחיה והמגורים ביחס לשכר שתרוויחו, כי לאחר ניכוי מס המשכורת לא תמיד מספיקה בכדי לגמור את החודש.  

מוזמנים להמשיך קריאה: 

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂