רילוקיישן לשוויץ

אחד היעדים המועדפים לרילוקיישן למטרות עבודה ולימודים הוא שוויץ, ולא בכדי – זוהי אחת המדינות היפות והאמידות ביותר. שוויץ ביססה את מעמדה כאחת המדינות החזקות ביותר מבחינה כלכלית באירופה. זאת גם הודות לאמינות, הדיוק והחריצות המאפיינים את השוויצרים. הצלחתה הכלכלית של שוויץ מרשימה במיוחד אם מסתכלים על מספר התושבים שלה  – סביב שמונה מיליון איש בלבד, ושטחה הלא גדול.

הנופים המדהימים, הירוק בעיניים, האגמים המרהיבים, אתרי הסקי, השלווה והרוגע, תרבות הפנאי כל אלה מושכים ישראלים רבים לארץ השוקולד.

בשוויץ קיימת קהילה יהודית המונה כ- 18,500 יהודים. רובם מתגוררים בציריך ובבזל. בשוויץ דוברים ארבע שפות רשמיות: גרמנית, צרפתית, איטלקית ורומאנש. 

רילוקיישן לשוויץ ויוקר המחיה ביעד

מה שמהווה חסרון מבחינת המגורים בשוויץ כרילוקיישן הוא יוקר המחייה. היא נחשבת לאחת המדינות היקרות בעולם, על אף המשכורות שהן בהתאם – מהגבוהות בעולם כמו גם שכר המינמום הגבוה. השכר הממוצע לעובד זר בשוויץ גבוה פי 2 מהממוצע העולמי. שיעור האבטלה נמוך. לעומת זאת מחירי המזון בשוויץ גבוהים בממוצע פי אחת וחצי ממוצע המחירים בשאר אירופה. תרבות העבודה בשוויץ משאירה הרבה יותר זמן פנוי ומאפשרת לקיים פעילויות שונות לאחר שעות העבודה. 

אפשרויות התעסוקה לבוחרים רילוקיישן לשוויץ

העיסוק המרכזי של המהגרים בשוויץ הוא בתחומי הפיננסים, בנקאות והייטק. בנוסף, קיימת גם תעשייה רחבה של מוצרי יוקרה וגם ענף התיירות מאד מפותח ויש לו משקל כבד בשגשוג הכלכלה השוייצרית. 

כדי לעבוד בשוויץ נדרש היתר עבודה. קיימים היתרי עבודה מסוגים שונים וההיתר נקבע לפי המדינה ממנה מגיע מבקש העבודה, סוג העבודה המבוקשת, (L, B, C ו- G) , והאם יש או אין לו אזרחות אירופאית. כדאי כמובן להסדיר את כל ההיתרים עוד בישראל. 

רילוקיישן לשוויץ למטרת לימודים

בשוויץ 12 מוסדות לימודים אקדמאיים ציבוריים להשכלה גבוהה. ברוב האוניברסיטאות ביניהן באזל, ציריך, לוצרן וברן – הלימודים מתקיימים בשפה הגרמנית. קיימות גם אוניברסיטאות שמקיימות את הלימודים בצרפתית. בלימודי תואר שני יש כבר מבחר רב יותר של תוכניות לימוד באנגלית.

מוסדות הלימוד האקדמיים בשוויץ מכירים בתעודת הבגרות הישראלית לצורך הרשמה לתואר ראשון. יחד עם זאת, יתכן ותצטרכו לעבור מבחני כניסה לתוכניות לימוד מסוימות, או מבחנים בשפה הגרמנית או הצרפתית. הקבלה לתואר שני מבוססת בעיקר על ציוני התואר הראשון. 

לא רק עבודה ולימודים. במהלך רילוקיישן לשוויץ גם מבלים!

בשוויץ תמצאו שילוב מרתק של מרכזי בילוי בערים גדולות ושל מרחבי טבע ירוקים ומדהימים. לטייל בשוויץ זו תחושה שאתה נמצא בתוך גלויה. לכן הבילוי העיקרי בה הוא בחיק הטבע – באגמים הענקיים, בפסגות ההרים המושלגות, במרחבים הירוקים ואטרקציה מיוחדת הם אתרי הסקי הרבים הפזורים ברחבי המדינה ומושכים אליהם תיירים במשך כל החורף. יתרון נוסף הוא מיקומה של שוויץ בלב אירופה ובמרחק נסיעה בלבד מאיטליה, צרפת וגרמניה. 

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂