שילוח בעידן החדש של רילוקיישן

בדרך לרילוקיישן? חושבים על מה אתם לוקחים אתכם ומה תשאירו מאחור? חשבתם לקחת חברת שילוח? מכולה? 

היום עולם הרילוקיישן עבר שינוי ועימו גם כל נושא השילוח הבינלאומי. אם בעבר הייתם לוקחים “את כל הבית”, כולל הספה הוותיקה  ושולחן הסלון, הרי שהיום כשמחירי הריהוט זולים יחסית, תרבות הצריכה עלתה ואנחנו נקשרים פחות לחפצים, אנחנו שולחים פחות ורוכשים ציוד וריהוט במדינת היעד. נפחי השילוח הולכים וקטנים בשנים האחרונות. גם מבחינת התקציב שמוקצה ממקום העבודה ששולח את העובד לרילוקיישן – תחום השילוח תופס נפח ותקציב קטן יותר מבעבר, וחלק נכבד מהתקציב מיועד להתאמה ומציאת פתרונות ייעודיים לעובד ולבני משפחתו במדינת היעד.  

מה שעוד השתנה בתפיסה ובפרקטיקה היא העובדה שכדי לעבור בשלום תהליך רילוקיישן נדרשת לא רק חברת שילוח אלא מישהו שילווה אתכם צעד אחר צעד,  יסתכל על כל התמונה ועל הצרכים שלכם כמשפחה או כאדם יחיד ויתפור עבורכם פתרון הוליסטי הכולל מגוון שירותים, כאשר שילוח הוא רק אחד מהם. OCEAN  היא גורם מקצועי כזה שמתמחה ברילוקיישן משלב ההכנה ועד החזרה. היא הרבה יותר מחברת שילוח, המעניקה כמובן גם שירותי שילוח בינלאומי. 


ובכל זאת אחרי הכל יש ציוד וחפצים שעוברים אתכם. לכן יש לקחת בחשבון כמה החלטות בהקשר לשילוח: 

  • השלב הראשון הוא אולי הקשה ביותר הוא שלב המיון – להחליט מה מהציוד שלכם אתם לוקחים אתכם ומה משאירים – מאחסנים, מוסרים או זורקים. צריך לקחת בחשבון בשלב זה שלא כל דבר שמתאים לביתכם בישראל יתאים לבית החדש ויתכן והמשלוח יהיה יקר יותר מלקנות רהיט חדש. בכלל – זו הזדמנות להתחדש. 
  • האם להשתמש בשילוח ימי או אווירי או בשילוב בין השניים? – עלויות השילוח נקבעות בעיקר לפי נפח. שילוח אווירי היא הדרך המהירה יותר מבין השתיים וגם היקרה יותר. שילוח ימי מתאים למשלוחים בעלי נפחים גדולים ולא דחופים, כי המשלוח יכול לקחת בין חמישה שבועות עד אפילו מעל חודשיים. שילוח אווירי לעומת זאת מגיע בין שבועיים לשלושה שבועות. אפשר לעשות שילוב בין השניים ולשלוח חלק דרך הים וחלק דרך האוויר ואת הדחופים ביותר לקחת אתכם כמובן. בהתאם לצרכי השילוח שלכם מותאמת לכם תוכנית שילוח אישית. 
  • ניתן לבחור שילוח במכולה שלמה או לחלוק מכולה  עם מתניידים נוספים, מה שנקרא שילוח משותף או גרופז’ – מתאים למי שאין לו נפח משמעותי כדי למלא מכולה. הזמן שייקח לשילוח במקרה של שילוח משותף הוא בדרך כלל ארוך יותר. 

כחלק ממכלול השירותים שאנו מעניקים למתניידים בתהליך הליווי בדרך למדינת היעד, נבנה עבורכם תוכנית שילוח אישית המתאימה לצרכים שלכם. במידת הצורך נשלח מעריך לביתכם שיעריך את הנפח וסוג המטען שאתם מבקשים לשלוח. 

למידע נוסף אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ ללא עלות. 

הירשמו לניוזלטר