מדוע כדאי להיעזר בשירותי ייעוץ מס רילוקיישן?

קבלתם הצעה לרילוקיישן? בין הדברים שחשוב שתוודאו לפני הוא את נושא המיסוי רילוקיישן.

רילוקיישן זהו תהליך הגובל בתוכו לא מעט סוגיות בהן יש לטפל, כגון: אישורי עבודה, מסגרת לילדים, דיור, שילוח הציוד ועוד. יחד עם זאת קיימות סוגיות נוספות הדורשות התייחסות מיוחדת בכדי למנוע השלכות העלולות לעלות לנו הרבה כסף, והן הביטוח הלאומי ורשות המס.

מה חשוב לדעת על מס רילוקיישן?

תחילה, יש להכיר בחובת המס כאינדיבידואלית ואינה מבוססת על מיקום גיאוגרפי, לפיכך אם לא בוצע ניתוק תושבות חלה חובה על תושבי ישראל לדווח גם על ההכנסות שהפיקו מחוץ לישראל.

ניתוק תושבות

ניתוק תושבות הינה קריטית ובעלת השפעה על היבט המס והביטוח הלאומי במדינות מסוימות כאשר שוהים בחו”ל. רשות המיסים קובעת כי הקביעה של תשובות לצורכי מס תיקבע על פי המיקום בו אנו בחרנו כמרכז חיינו. כלומר, על פי החוק בישראל מס הכנסה דורש מכל שכיר היוצא לרילוקיישן להגיש דוח הצהרת תושבות כדי לא להיות מחויב במיסים על הכנסותיו בחו”ל בכך שמבסס את טענותיו שאינו תושב חוזר. חשוב להכיר כי יש מדינות המקיימות את האמנת המס עם ישראל למניעת כפל מס, כדוגמא: אנגליה וארצות הברית, דבר העלול לפגוע בקביעת ניתוק התושבות מישראל.

כיצד קובעים תושבות?

כדי לבחון את התושבות, נתייחס ל”מבחן מרכז החיים”, שכן אדם אשר מרכז חיו הינו בישראל, נחשב כתושב ישראל ולכך יחויב במס על הכנסותיו בארץ ובחול. הפרמטרים אליהם מתייחסים במבחן מרכז החיים הם:

  • מקום הבית הקבוע של אותו אדם.
  • מקום מגורים של בני המשפחה.
  • מקום הפעילות הכלכלית של אותו אדם הכוללת עבודה, הכנסות, חשבונות בנק וכו’.
  • זמן השהה בישראל

התייחסות שלכם לפרמטרים הנ”ל תסייע לכם להגדיל את הסיכויים לזכאות להגדרה של תושב חוץ לענייני מס הכנה, שכן רכישת נכס במדינת היעד, ופתיחת חשבונות בנק תגדיל את סיכויכם.

למה מומלץ להיעזר בחברה העוסקת בנושא המס רילוקיישן?

מיסוי רילוקיישן היא סוגייה הדורשת בחינה של תושבות מול דיני מס ההכנסה והביטוח הלאומי. בעקבות כך כחלק מתהליך הרילוקיישן על המועמדים לבחון את הכדאיות של שמירה על המעמד שלהם כתושב ישראל אל מול השיקולים הקשורים בנושא הניתוק תושבות בעקבות המס.

לפיכך חברה מקצועית העוסקת בתחום מיסוי רילוקיישן תדע לייצג את המועמד מול שלטונות המס והביטוח הלאומי בישראל, תייעץ בנושא ניתוק התושבות ובנושאים נוספים.

לסיכום,

בין אם אתם שכירים בחברה ועומדים לצאת לחו”ל או עצמאי, המומחים שלנו יעניקו לכם שירותי ייעוץ מס לפני רילוקיישן.  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב reddit
שיתוף ב tumblr
שיתוף ב delicious
שיתוף ב digg
שיתוף ב weibo
הירשמו לניוזלטר