חברת אושן רילוקיישן | Ocean Group

5 דברים חשובים שתושב חוזר לישראל צריך להכיר

זהו. התקבלה ההחלטה לחזור לארץ. וחשוב שתתייחסו אליה כמו אל רילוקיישן נוסף, אמנם הוא אמור להיות קל יותר כי אתם כבר מכירים את התרבות, מכירים את המנטליות, שולטים השפה אבל גם בחזרה לישראל תחכה לכם המון בירוקרטיה וטופסלוגיה ולכן מומלץ שתתחילו להתארגן ולהתכונן חודשיים לפני שאתם נוחתים בנתב”ג.  

אז איפה מתחילים ומה צריך לדעת לקראת החזרה לארץ?

ריכזנו עבורכם את עיקרי הדברים החשובים ביותר:

דבר ראשון עליכם לבדוק שאתם עומדים בהגדרה שקבע משרד העלייה והקליטה למיהו תושב חוזר. במידה ואתם ובני משפחתכם עומדים בהגדרה תהיו זכאים להטבות ולסיוע מהמדינה בהתאם לנהלים ולחוקים הקבועים ביום קבלת המעמד.

מידע נוסף בנושא ניתן לקרוא במאמרנו אודות – זכויות תושב חוזר.

עכשיו, חשוב שתוודאו שכל העניינים הבירוקרטיים מובנים ומטופלים מראש:

  1. מיסוי – בין ישראל ומדינות אחרות קיימים הסדרי מיסוי על ההכנסות שלכם. לפני שאתם חוזרים חשוב שתתייעצו עם רואה חשבון שמתמחה במיסוי רילוקיישן בין מדינות. הוא יבדוק את החובות והזכויות שלכם מבחינת ההכנסות מחוץ לישראל, תשלומים לביטוח לאומי, השכרת נכס בישראל, חובת דיווח בישראל ועוד.
  2. הטבות – כתושבים חוזרים משרד הקליטה מעניק לכם מגוון הטבות, כגון ביטוח בריאות ממלכתי, סיוע בלימודים לילדים שנעדרו תקופה ממושכת ממערכת החינוך בארץ וסיוע במציאת עבודה.
  3. שילוח תכולת הדירה לארץ – תושבים חוזרים רשאים להביא לארץ שני משלוחים בלבד בתקופת זמן של עד תשעה חודשים – תקופת זכויות השיבה. קיימות הגבלות רבות על מה מותר להביא וכמה מותר להביא מכל פריט וכל חפץ כך שמומלץ מאוד לברר מראש ולא לומר לא ידעתי שאסור. מכולות שילוח בינלאומי המגיעות לארץ עוברות בדיקה רנדומלית שמשווה בין תוכן המכולה לרשימת התכולה. במידה ותמצא אי התאמה, אתם עלולים לקבל קנס. חשוב לדעת כי זמן ההגעה של המכולה משתנה ממדינה למדינה וגם כאשר היא הגיעה לנמל תצטרכו לנסוע ולשחרר אותה מהמכס. ההמלצה כמובן, היא לבחור בחברת שילוח ותיקה, אמינה שמבטחת את תכולת המכולה במקרה של אובדן או נזק.
  4. בית חדש – סיימתם עם הבירוקרטיה ועם הטופסולגיה? זה הזמן למצוא את הבית החדש שלכם. אם הגעתם לארץ רק עם מזוודות ההמלצה שלנו היא לשכור דירה מרוהטת לטווח הקצר ובינתיים לחפש דירה להשכרה לטווח הארוך או אפילו לקניה עד שתגיע המכולה עם כל תכולת הדירה שלכם תוכלו גם לשכור דירה ריקה לטווח הארוך ולהשתמש בשירותי השכרת ריהוט זמניים. אגב, אם אתם משאירים נכס בבעלותכם מאחור, תוכלו להיעזר בחברות שמנהלות נכסים ולחסוך כאב ראש מיותר.
  5. חינוך לילדים – הילדים ישתלבו במערכת החינוך הציבורית בעיר או בישוב בו בחרתם לגור, אלא אם בחרתם לרשום אותם לבית ספר פרטי. בבתי הספר הציבוריים מעניקה המדינה תמיכה ועזרה ומציעה לילדים החוזרים שעות תגבור בעברית. במידה ותחליטו לרשום את ילדכם לבית ספר פרטי כמו בית הספר האמריקאי באבן יהודה, לא תהיו זכאים לתמיכה מהמדינה. אם תירצו לשמר לילדים את הידע בשפה האנגלית תוכלו לרשום אותם לחוגים או לאחד מבתי הספר.
היועצים של חברת אושן ישמחו להדריך ולתת מענה בכל הקשור לתהליך החזרה לארץ.

All rights reserved © Ocean Group 2021