מורה נבוכים לשילוח – איך נכון לכם לשלח את הדברים לצד השני?

אחת השאלות המרכזיות לקראת היציאה (או החזרה) לרילוקיישן היא – איך לשלוח את הדברים לצד השני? ישנם כל מיני חלופות עבור שילוח בינלאומי – דרך הים, דרך האוויר, משלוח מכולה מלאה או השתתפות בגרופז’. המאמר הזה מטרתו לעשות לכם סדר בדברים ולעזור לכם להבין איך נכון לכם לשלוח מכולה ברילוקיישן.

אפשר לשלוח הכל, אבל באמת צריך?

לא מעט לקוחות פונים אלינו ומבקשים לקבל הצעת מחיר למכולה (קונטיינר). למה דווקא מכולה? כי בלא מעט מהמקרים, כשהרילוקיישן הוא דרך חברה, המעסיק מממן למשפחה את אותה מכולה המיועד למשלוח המטען האישי. אבל מי אמר שזה הפתרון הנכון והמתאים ביותר לאותה משפחה?!

כדי להבין מה הפתרון המתאים לכם, עליכם להחליט קודם מה לשלוח. אפשר לשלוח כמעט כל דבר שנמצא אצלכם בבית, אבל האם כדאי?

פעם, כשהיו קונים רהיטים "לכל החיים", ריהוט איכותי שעלה לא מעט כסף והיה מיועד לשמש לשנים ארוכות, היה טעם בלשלוח אותו איתנו אל מעבר לים. אבל היום, בעידן האיקאה, שבו אנו מחליפים ריהוט וגאדג'טים כמעט באותו קצב שבו אנו קונים בגדים, כדאי לשקול פעמיים לפני שדוחפים את הספה או הטלוויזיה למכולה.

למה? מהמון סיבות..

1. לא בטוח שמה שמתאים לבית כאן יתאים לבית שם – בין אם מדובר במכשירי חשמל שיתכן ולא מתאימים לתשתית החשמל במדינה החדשה ובין אם מדובר ברהיטים שלא בטוח יתאימו במידות או בעיצוב לבית או הדירה החדשים.

2. עלות משלוח מכולה לארץ או לחול יכולה להיות במקרים רבים יקרה יותר מקניה של חדש – כשמחירי הרהיטים ומכשירי החשמל כל כך זולים ביחס לעבר, לא בטוח שמשתלם לשלוח אותם לצד השני של העולם.

3. המעבר הוא הזדמנות לחדש ולהתחדש – ומי מאתנו היה רוצה לפספס הזדמנות שכזו?! מעבר דירה נותן לנו לגיטימציה לעצב מחדש את הבית ולקנות את כל מה שאנחנו צריכים כדי שהעיצוב יהיה בול כמו שאנחנו רוצים את הריהוט שלכם אפשר תמיד לאחסן.

לכן, אין פלא שנפחי השילוח בשנים האחרונות הולכים וקטנים. אנשים שעושים מעברים בין מדינות מבינים שממש לא חייבים להעמיס את כל הבית בתוך מכולה ולשלוח לצד השני של הגלובוס.

אז איזה שיטות שילוח יש ? ולמי מתאימה כל שיטה ?

  • השיטה הנפוצה והמוכרת ביותר היא שילוח ימי. אורזים את הדברים בתוך מכולה ושולחים אותה על גבי אונייה דרך הים. שילוח ימי מתאים למשלוח של נפחים גדולים ו/או לדברים שלא דחוף לנו שיגיעו מהר. השילוח דרך הים, לאירופה, לוקח כ- 5-7 שבועות, ואילו שילוח לארה"ב יכול לקחת 6-8 שבועות ואפילו מעל לחודשיים (ליעדי החוף המערבי) – וזאת בתנאי שאין עיכוב במונחים גלובלים, כדוגמת מגפת covid-19, ספינת ה-Ever Given שנתקעה בתעלת סואץ, וכדומה .
  • בשילוח ימי אפשר לבחור בחלופה של מכולה שלמה. מכולות מגיעות בשתי מידות – 20 רגל (30 מ"ק) או 40 רגל (60 מ"ק). מבלי להיכנס לחישובי נפחים, נוכל לומר שמדובר בנפח לא קטן בכלל. היתרון של שילוח במכולה הוא שעלותה מחושבת היא פי נפח הדברים שהוכנסו אליה בפועל, גם אם לא מילאתם אותה.
  • מי שלא צריך מכולה שלמה יכול לבחור באפשרות של גרופז' או שילוח משותף – כלומר, לחלוק מכולה עם לקוחות נוספים. פתרון זה  מתאים למי שיש פחות דברים לשלוח ולא מגיע לנפח של מכולה שלמה. משך זמן השילוח של גרופז' יכול להתארך בכמה ימים, מכיוון שיש תלות בשותפים האחרים למכולה.
  • עבור אלו שרוצים לקבל את הציוד (או חלק ממנו) לצד השני יותר מהר, יכול לבחור באופציה של שילוח אווירי. שיטה זו יקרה יותר, אך משמעותית מהירה יותר – בין שבועיים לשלושה שבועות.
  • ויש פתרון נוסף שמתאים לכל אותם דברים שחשוב לכם שיגיעו במינימום זמן – OVER WEIGHT. לארוז הכל בתיקים ומזוודות ולשלם עוד כמה עשרות/מאות דולרים כדי שהם יגיעו למדינת היעד יחד אתכם. זה פתרון מוגבל (מבחינת המשקל שתוכלו לקחת איתכם), אבל הכי מהיר שיש.
  • כמובן שאפשר לעשות Mix & Match בין סוגי השילוח. את הדברים הגדולים והפחות דחופים לשלוח דרך הים, את הדברים שנרצה לקבל בזריזות בשילוח אווירי ואת הדברים שאנחנו רוצים צמוד אלינו לקחת איתנו במזוודות

איך תדעו מה השילוח הנכון עבורכם?

כמו כל דבר בחיים, גם כאן מומלץ לתכנן את השילוח מראש. אנחנו כאן כדי לעזור לכם במשימה. בשלב ראשון, נשלח אליכם הביתה מעריך. המעריך בונה רשימה של כל הפריטים שאתם שוקלים לשלוח ומעריך את הנפח של כל אחד מהם.

כעת, כשאנחנו יודעים מה נרצה לשלוח וכמה נפח כל פריט תופס, נוכל לבנות עבורכם תוכנית שילוח אישית שתתאים לצרכים ולרצונות שלכם. יחד נחליט מה מהציוד לשלוח דרך הים, מה באוויר, מה לקחת איתנו במזוודה ואיזה מהדברים לא כדאי בכלל לקחת לצד השני. בסוף התהליך תהיה בידכם תוכנית שילוח, עם תקציב מוגדר והבנה של העלויות השונות, שבה מפורט מה נשלח ובאיזה אופן.

ואם קראתם את המאמר הנ"ל ואתם עדיין לא יודעים איזו אפשרות נכונה לכם, או שתרצו להזמין את המעריך שלנו, מלאו פרטיכם כאן וניצור אתכם קשר במהרה.

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂