חברת אושן רילוקיישן | Ocean Group

רילוקיישן בעולם – כל מדינה והכללים שלה

האנשים שמתכננים רילוקיישן לצורכי עבודה לרב מקבלים חבילת סיוע ועזרה מהמעסיק הכוללת שילוח של תכולת הבית ומגורים לשבוע הראשון לאחר הנחיתה, אבל מה קורה אחר כך? מה עם כל שאר הדברים מסביב? כמו רכישת רכב או מציאת מסגרת חינוכית לילדים? 

ומה קורה אם אתם מתכננים רילוקיישן בעצמכם? יש כל כך הרבה מידע באינטרנט, כל כך הרבה שינויים ועידכונים בנהלים ובדרישות ולכל מדינה, הכללים שלה. 

בקיצור, המעבר למדינה חדשה (בין אם לצורכי עבודה או לימודים) הוא תהליך מורכב ולכן מומלץ להיעזר בחברת שילוח שמכירה ובקיאה בכל מדינה והכללים שלה לרילוקיישן. ריכזנו עבורכם כמה דברים שכדאי לדעת לפני רילוקיישן ליעדים נפוצים: 

רילוקיישן לארה”ב – לפני הרילוקיישן לארה”ב חשוב להסדיר את מעמדכם ברשויות המס ובביטוח לאומי. ארה”ב וישראל חתומות על אמנת מס הקובעת כיצד יקבע תשלום המס של תושב ישראלי הגר בארה”ב. אי דיווח או דיווח חלקי לרשויות המס בכל אחת מהמדינות עלול לגרור תשלום קנסות ואף העמדה לדין.
הכנס למידע נוסף על רילוקיישן לארצות הברית

רילוקיישן לקנדה – בקנדה אין רפואה פרטית, אלא רק ציבורית. אבל אין צורך לדאוג, מערכת הבריאות הקנדית היא מהטובות בעולם. יחד עם זאת עד שתסדירו את הביטוח הרפואי בקנדה, מומלץ שיהיה לכם כיסוי רפואי כבר מהארץ.
הכנס למידע נוסף על רילוקיישן לקנדה

רילוקיישן לאוסטרליה – כדי לעשות רילוקיישן לאוסטרליה, המעסיק צריך לבקש עבורכם ויזת עבודה. לא תוכלו להגיע למדינה על ויזת תייר ולחפש עבודה תוך כדי טיול. אם אין לכם מעסיק שיסדיר עבורכם ויזת עבודה, תוכלו להוציא ויזת עבודה בצורה עצמאית אם יש בידיכם מקצוע הנכלל ברשימת המקצועות הנדרשים באוסטרליה. הרשימה כוללת משרות בתחום הרפואה, ההוראה, הייטק, ייצור ועוד.
הכנס למידע נוסף על רילוקיישן לאוסטרליה

רילוקיישן לספרד – בספרד קיימות שתי סוגי ויזות – אשרת עבודה ואשרת שהייה. אם יש בידיכם רק אשרת שהייה, תהיו חייבים להוציא גם אשרת עבודה. תוכלו לעשות זאת בשגרירות ישראל בספרד.
הכנס למידע נוסף על רילוקיישן לספרד

רילוקיישן לשוויץ – שוויץ מחולקת ל- 26 מדינות קטנות הנקראות קנטונים. שיעורי המס משתנים בהתאם לקנטון בו אתם גרים והיות וישראל חתומה על אמנת מס (כמו ארה”ב), מומלץ עוד לפני היציאה לרילוקיישן לשוויץ לעשות תיאום מס מול הרשויות.
הכנס למידע נוסף על רילוקיישן לשוויץ

רילוקיישן להולנד – הביטוח הרפואי בהולנד הוא ביטוח פרטי והעלות הממוצעת לחודש נעה בין 80-130 אירו. מומלץ להסביר את הכיסוי הביטוחי בהולנד עוד לפני שאתם מגיעים וכך לנחות בראש שקט.
הכנס למידע נוסף על רילוקיישן להולנד

כמובן שיש עוד הבדלים נוספים בין המדינות לפני רילוקשיין כמו נהלים להכנסת בעלי חיים למדינה, העברת כספים בין מדינה ומדינה או מתן אישורי עבודה לבני הזוג כך שמומלץ לשאול כמה שיותר שאלות, כמה שיותר אנשים ולחסוך לעצמכם כאב ראש מיותר. 

All rights reserved © Ocean Group 2021

All rights reserved © Ocean Group 2021