5 מאיפה הישראלים חוזרים? - יעדים המובילים ברילוקיישן חזרה לישראל

יש המון מקרים בהם עובדים נאלצים או בוחרים לחזור חזרה לישראל מהרילוקיישן, והסיבות לכך יכולות להיות שונות ואינדיבידואליות. גם שנה הנוכחית (2020) החזירה עימה מספר ישראלים מארצות שונות שהיו ברילוקיישן והחליטו דווקא השנה לחזור, על אף או למרות המגיפה הסוררת בחוץ.

ריכזנו עבורכם את חמשת המדינות מהם חזרו הכי הרבה עובדים מרילוקיישן בשנה החולפת באחוזים מסיבות שונות:
• במקום הראשון-ארצות הברית עם 28.5%

• במקום השני- תורכיה עם 5.35%

• במקום השלישי- אוסטרליה עם 4.55%

• במקום הרביעי- אנגליה עם 4.46%

• במקום החמישי- גרמניה עם 4.06%

 

הסיבות בגללן עובדים מחליטים לשוב חזרה לישראל מהרילוקיישן:

לחזרה מהרילוקיישן אין סיבה חד משמעית לכולם, אך ניתן לייחס לזה את ההשפעות של נגיף ה covid19  והשפעותיו הכלכליות והחברתיות על המדינות השונות בשנה החולפת. אך מלבד זה, השיבה הביתה מרילוקיישן עלול לכלול סיבות נוספות שנפוצות יותר וכאלה שפחות.

בין הסיבות בגללן עובדים מחליטים לחזור ארצה:

חוסר תיאום ציפיות
לחץ הינה תחושה שאופיינית לרוב מקומות העובדה במיוחד כשמדובר על עמידה ביעדים. אך במצב בו עובד נשלח מהחברה לרילוקיישן, לעיתים הדרישות לתפוקה גדולות והצפייה ממנו שונה ממה שהיה רגיל בארץ. כדאי למנוע לחצים מיותרים וכישלון במעבר, מומלץ לבצע מראש תיאום ציפיות של החברה והמנהלים מול העובד.

משפחה או בני זוג
במצבים מסומים ההחלטה של לעשות רילוקיישן עלולה להוות בעיה לבני הזוג מסיבות שונות, כמו למשל חוסר חיבור לתרבות, אפשרויות תעסוקה מוגבלות או חוסר מצוי עצמי. מצבים כאלה עלולים לפגוע ביחסים במשפחה שבסופו של דבר עלולים להוביל להחלטה של לשוב חזרה לארץ. לכן מומלץ לפני המעבר לעשות תיאום ציפיות גם עם המשפחה, ולבדוק לגבי אשרת עבודה, ואף לסייע במציאת עבודה כדי שבני הזוג לא ירגישו שהם נדחקים הצידה.

פערים בתרבות
לעיתים קורה מצב שעובד אשר נשלח לרילוקיישן לא מצליח להתחבר לתרבות אליה הוא נשלח. מצב זה בולט בעיקר בתחום העסקים, תחום המאופיין בתרבות עסקית שונה בין ארצות שונות. לכן עובד הנשלח לעשות רילוקיישן צריך להיות דו תרבותי, כלומר לדעת להתמצות גם בתרבות החדשה ולהתאים את עצמו אליה, לכן הכנה נכונה לתרבות אליה העובד נשלח היא כדאית ויכולה למנוע מצב של תסכול שבסופו של דבר יוביל את העובד לשוב ארצה.

לסיכום,

השיבה ארצה מארצות שונות עלולה לקרות מסיבות מגוונות כפי שציינו, אך הכנתו של העובד לפני באופן הכולל את כל תהליך המעבר החל מהניירת, שילוח החפצים, ביטוחים מיסים והכנה תרבותית  ועוד יצמצמו את הסיכויים שלו לשוב ארצה.

אל תפספסו את הסקירה שלנו על היעדים הפופולריים לשנת 2020 בהשוואה ל2019

אם גם אתם בקרוב מתכננים רילוקיישן לישראל, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם המומחים שלנו שיעזרו לכם לתכנן את החזרה שלכם בהתאם. חשוב לזכור שגם בתהליך החזרה קיימת בירוקרטיה ותכנונים רבים שעליכם לבצע לפני.

הירשמו לניוזלטר