מהו lump sum לרילוקיישן ואיך נבטיח שהתקציב באמת יתאים לצרכים שלנו?

תהליך היציאה לרילוקיישן הוא תהליך הטומן בחובו שלבים רבים, הכנות רגשיות ופרקטיות, סידורים וקבלת ייעוץ בתחומים שונים שאפילו לא חשבתם עליהם.

 

אנו ב-Ocean מלווים אתכם ואת בני משפחתכם יד ביד במסע המעגלי הזה שראשיתו בישראל, המשכו במדינת היעד וסופו כשתחזרו ארצה, עם ייעוץ, תמיכה והענקת מידע ומגוון שירותים בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

 

אז אם אתם מתוכננים לצאת מטעם מקום העבודה, בודאי ידברו אתכם על מונח שנקרא – lump sum – תקציב חד פעמי שנועד לקניית שירותים וכן עבור הוצאות שתהיינה במדינת היעד בהיותכם תושבים זרים. התקציב יכול לכלול מגוון סעיפים שיעזרו לעבור, התאקלם במדינת היעד ולדאוג לכל או לרוב הצרכים של בני המשפחה בזמן השהות ברילוקיישן. סעיפים כגון דיור, הובלות ושילוח בינלאומי, ביטוח בריאות, הוצאות רכב, תשלום למוסדות לימוד וכדומה. קביעת סעיפי התקציב לוקחת בחשבון מגוון פרמטרים כמו המרחק, האם מתוכננת השכרת דירה או רכישת דירה, גודל המשפחה, התפקיד בארגון, עלויות ספציפיות למעבר וכדומה.

 

כאשר מנהל המסע מלווה אתכם בכל שלב בתהליך ומכיר את הצרכים האישיים שלכם, הוא יוכל לבחון יחד אתכם האם התקציב שמוצע לכם מתאים ומספק לכל מה שאתם צריכים.

 

התקציב שהחברה מעניקה לעובד בכדי לעזור לו לממן את הוצאות הרילוקיישן הוא כמובן במטרה לראות החזר מהיר על ההשקעה. אנו רואים מגמה להגדיל את סכום ה- LUMP-SUM ולתת לעובד גמישות בבחירת השירותים הנכונים לו.

 

העובד ינהל משא ומתן על התקציב – תיאום ציפיות לגבי הצרכים שלו ושל בני משפחתו.

 

לפני שמנהלים משא ומתן כזה, צריך לבדוק שהתקציב אכן תואם ליוקר המחיה במדינת היעד. צריך לברר סקאלה של משכורות, עלויות דיור, הוצאות חינוך ובריאות, עלויות נסיעה בתחבורה ציבורית, כמה עולה סל מצרכים בסיסי למשפחה ולהבין מה נשאר לעבוד ביד נטו מהתקציב לאחר הורדת כל ההוצאות.

 

לרוב ביעדים בהם המשכורות גבוהות מאד ביחס לישראל, גם יוקר המחייה הוא מהגבוהים בעולם. סקר שבדק את יוקר המחיה ב-200 ערים ברחבי העולם, התבסס על סל רחב של מוצרים ושירותים כמו עלויות דיור, מזון, חשמל, ביגוד, תחבורה , בידור ופנאי ועוד, דירג את הונג קונג כעיר היקרה בעולם ואחריה טוקיו וסינגפור. גם ניו יורק, סן פרנסיסקו, ציריך ולונדון היו בין המקומות הראשונים. תל אביב מדורגת במקום ה-15 ונחשבת לאחת הערים היקרות ביותר במזרח התיכון.

 

מנהלי המסע שלנו יעזרו לכם לבחון את ההצעה שקיבלתם ולבדוק האם היא מתאימה ליוקר המחיה במדינת היעד ומכסה את כל הצרכים שלכם כמתניידים.

הירשמו לניוזלטר