עוברים לפורטוגל? אשרת NHR יכולה להועיל לכם מאוד!

הדרכונים בידיכם, האשרות מוכנות והמזוודות ארוזות כמעט בכל מוכן לקראת המעבר לפורטוגל. רגע לפני שאתם עולים על המטוס, חשוב שתדעו שמיסוי NHR יכול להועיל לכם מאוד.

מה זה NHR?

(NHR (Non-Habitual Residant היא אשרה שמקבל אדם המבקש להגר לפורטוגל ורב הכנסותיו מגיעות מחוץ למדינה.

רשימת המקצועות הנכללים כזכאים לקבלת אשרת NHR היא ארוכה מאוד וכוללת בתוכה רופאי שיניים, מנתחים, מרצים, מתכנתים, אנשי מחקר, יועצי מס, פסלים, אמנים, אנשים בעלי הון, פנסיונרים והרשימה עוד ארוכה.

אשרת NHR מקנה לבעליה הטבות כלכליות הן במיסוי הכנסות שמקורן בתוך פורטוגל והן במיסוי הכנסות מחוצה לה ובתנאי שאותו אדם עמד בתנאי הסף הקבועים בחוק.

תהליך קבלת ה- NHR הוא תהליך מורכב וארוך והוא נחלק לכמה סוגים בהתאם לרמת ההכנסה של מגיש הבקשה, שכן ככל שרמת ההכנסה עולה כך גם עולה אחוז המס שמשלמים.

לרב, בעלי אשרת NHR שבקשתם אושרה, ישלמו רק 20% מס במקום המס הקבוע בחוק. לדוגמא, תושב פורטוגל המרוויח בשנה 30,000 אירו בשנה, ישלם מס בגובה 37%, אך לעומתו תושב בעל אשרת NHR ישלם רק 20% מס.

אכן מדובר בהבדל כלכלי משמעותי ההופך את הרילוקיישן לפורטוגל לאטרקטיבי ומבוקש לא רק על ידי ישראלים אלא גם עלי די תושבי האיחוד האירופי.

מהם תנאים לקבלת NHR בפורטוגל?

על מנת להיחשב כתושב NHR בפורטוגל עליכם לעמוד במספר תנאים מקדימים:

  1. הינכם מעל גיל 18.
  2. הסדרתם את התושבות בפורטוגל בצורה חוקית.
  3. לא הייתם תושבי פורטוגל ולא חויבתם במס לפורטוגל במשך חמש שנים לפני הגשת הבקשה.
  4. שהיתם בפורטוגל מעל 183 ימים.
  5. יש ברשותכם כתובת קבועה ומספר מזהה לצורכי מס (Número de Identificação Fiscal).

הטבות אלה מוענקות (למי שעמד בתנאים כמובן) למשך 10 שנים והן יכולות להיות בעלות השפעה משמעותית על ההתנהלות הכלכלית של יחידים או משפחה במבקשים להגר לפורטוגל.

על מנת לקבל אשרת NHR בצורה המהירה והיעילה ביותר, מומלץ להיעזר בשירות מקצועי בעל ידע וניסיון בכל הקשור למיסוי בין מדינות שכן כל טעות בהגשת המסמכים והדוחות במהלך התהליך עלולה להוביל לדחיית הבקשה.

איזו הכנסה פטורה ממס בפורטוגל?

תחת הכותרת הכנסה פטורה ממס לתושבים זרים בפורטוגל תוכלו למצוא הכנסה מפנסיה, הכנסה משכירות, הכנסה מרווחי הון (לא מניות), הכנסה מריבית ודיבידנדים ואפילו הכנסה מעבודה.

הטבות נוספות להם זכאים אנשים בעלי אשרת NHR הם פטור מס ירושה, פטור ממס מתנות ופטור ממס עושר.

ההכנסה תהיה פטורה ממס בתנאי שבין מדינת המוצא של המהגר (במקרה שלנו ישראל) ובין פורטוגל נחתמה אמנת מס. כישראלים, נשלם מס על ההכנסות בארץ ולא נצטרך לשלם מס נוסף לפורטוגל.

לסיכום

המעבר לפורטוגל יכול להשפיע לטובה על המצב הכלכלי שלכם ובתנאי שתצליחו לקבל אשרת NHR המעניקה הטבות מס לתושבים זרים למשך 10 שנים.

לפרטים נוספים על אשרת NHR ועל הטבות מס בפורטוגל, צרו קשר עם הצוות המקצועי של אושן – בטופס המצורף מטה. 

יש לכם שאלות?
נשמח לעזור!

אנא מלא/י את הטופס וניצור איתך קשר בהקדם.

הפריט נוסף להזמנה שלך! 🙂